Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Romittorio di Santedame Ruffino

Producenci win » Ruffino – Włochy |Wina włoskie » Wina czerwone Włochy

Cena:302.24PLN
Poleć znajomemu

60% Colorino, 40% Merlot. Wino należy do grupy tzw. supertoskanów.  20 lat temu, w posiadłości Santedame, firma Ruffino rozpoczęła eksperyment związany z nietuzinkowym szczepem jakim jest Colorino i jako pierwsza firma w Toskanii poświęciła szczególny czas i uwagę tej odmianie po latach zapomnienia. Colorino to szczep, który pierwotnie był używany do produkcji win Chianti i Chianti Classico. Odmiana ta charakteryzuje się wysoką koncentracją barwnika. Stąd bardzo głęboka, rubinowo – czerwona barwa z fioletowymi refleksami. Początkowo to niezwykłe wino wydaje się być wyjątkowo taniczne,  można rzec nieprzystępne z powodu surowej struktury. Jednak po kilkuletnim leżakowaniu wspaniale zmienia się w stronę rozwiniętego, pełnego owoców śliwki, jeżyny i borówki, aksamitnego i eleganckiego wina. W aromacie można znaleźć również tytoń, biały pieprz, lukrecję, cynamon, orzechy i czekoladę. W ustach kwasowość i miękkie taniny są równoważone przez masywną strukturę, której podstawę stanowią nuty kawy, biszkoptów i dojrzałych owoców. Oba szczepy dojrzewają osobno w 225 – litrowych beczkach z dębu francuskiego przez 18 miesięcy.

94/100 p.Wine Spectator,

4 gwiazdki w Magazynie Decanter,

3 bicchieri - Gambero Rosso 2002,

3 bicchieri - Gambero Rosso 2003

Srebrny Medal - Challenge International du Vin

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.