Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Louis Roederer Cristal Champagne

WINA KOLEKCJONERSKIE » Wina białe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Szampan Champagne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wina musujące|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Białe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Regionalne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino jakościowe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino wytrawne |Producenci win » Louis Roedere - Francja - Champagne|Wina francuskie » Szampany białe Francja

  • Louis Roederer Cristal Champagne
    Louis Roederer Cristal Champagne
Cena:1277.00PLN
Promocja
Poleć znajomemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Louis Roederer Cristal Brut Champagne (Millésimé)


Kraj  Francja

Region  Szampana

Apelacja: Champagne Brut

Szczepy: 60% Pinot Noir, 40% Chardonnay

Rodzaj: Szampan, delikatnie wytrawny

Pojemność: 0,75

Alk. 12,5%

 

Nowo narodzony Champagne Cristal 2008 przychodzi do nas z cierpliwym sercem pełnym obietnic. Został ukształtowany przez czas i unikalne kredowe gleby i jest teraz gotowy, aby cieszyć się nim po dziesięciu latach starzenia. Czas działał na swoją magię. Champagne Cristal to gigant o cierpliwym sercu. Jest wciąż pełen młodości, nawet po wielu długich latach odpoczynku w piwnicach. Kreda skoncentrowała swoją teksturę, nadając jej wyjątkową energię i zaskakującą głębię. Jego czyste napięcie, bogactwo i niezwykła wytrwałość wznoszą go ponad wszelkie granice. Potwierdza swoją obecność, płynąc tak słodko jak górski potok, a jednocześnie ukształtowany przez siłę i koncentrację rocznika. Rocznik 2008 był rokiem kontynentalnym, intensywnym i upalnym, z upalnymi temperaturami i pogodą, która była zwinną serią słonecznych i chłodnych zaklęć. Cristal 2008 to ucieleśnienie tej koncentracji, intensywności, energii i złożoności.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Wino czystej przyjemności i wyrafinowane, Cristal Champagne jest subtelny i delikatny, łącząc finezje i precyzję. Produkowane wyjątkowo w najlepszych latach, kiedy winogrona Chardonnay (około 40%) i Pinot noir (około 60%) osiągnęły idealną dojrzałość, Cristal dojrzewa przez 6 lat w piwnicach Louisa Roederera i wyjeżdża na kolejne 8 miesięcy po wygaśnięciu. Szampan Cristal to niezwykle zrównoważony i wyrafinowany trunek, którego długość jest niepowtarzalna. Ma jedwabistą konsystencję i owocowe aromaty, uzupełnione mocną jakością mineralną z białymi owocami i nutami cytrusowymi. Cristal to wino, które dobrze się trzyma: można je konserwować przez ponad dwadzieścia lat bez utraty świeżości i charakteru. Często nazywany Caristal, najsłynniejszy szampan Louisa Roederera powstał w 1876 roku. Miało to zaspokoić wymagające gusta cara Aleksandra II. Cesarz poprosił Roederera o rezerwowanie dla niego najlepszego cuvée Domu każdego roku. Aby go odróżnić, ten wyjątkowy szampan byłby sprzedawany w przezroczystej butelce z kryształu ołowiowego o płaskim dnie; w ten sposób powstała marka Cristal. Leżakowany przez 6 lat w piwnicach Roederera, jest zadziwiająco dobrze wyważony i może być przechowywany przez ponad dwadzieścia lat bez utraty swojej niezwykłej świeżości. Z kredowych głębin Cristal wykuł swoją tożsamość na tych wapiennych glebach, które odbijają promienie letniego słońca i wychwytują miękkie światło zimy. Cristal ma powściągliwą siłę i wszechobecną czystość, jak niewiarygodnie pełen wdzięku skoczny baleriny w powietrzu. Pogłos jasnych owoców, początkowy puls, który przenika do rdzenia i przywołuje kontemplację. Wapień nadaje winu pięknie jędrne ciało, kredową koncentrację, a także eteryczną lekkość i delikatne napięcie.

 

 

Nagrody:


Cristal Louis Roederer Champagne 2009 Wine Spectator 93 pkt.

Cristal Louis Roederer Champagne 2008 Wine Spectator 97 pkt.

Cristal Louis Roederer Champagne 2007 Wine Spectator 91 pkt.

Cristal Louis Roederer Champagne 2006 Wine Spectator 91 pkt.

Cristal Louis Roederer Champagne 2005 Wine Spectator 92 pkt.

Cristal Louis Roederer Champagne 2003 Wine Spectator 93 pkt.

Cristal Louis Roederer Champagne 2001 Wine Spectator 91 pkt.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE