Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Taylor's Latte Bottled Vintage Port Porto

PORTO|Porto|Porto » Porto czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Porto LBV Wina|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Porto Tawny Wina|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Porto Wina|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Regionalne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Spokojne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino jakościowe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino słodkie|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino wzmacniane|Producenci win » Taylor's Porto Douro Portugalia|Regiony winiarskie » Porto Wina Region Ujście rzeki Duero|Wina portugalskie |Wina portugalskie  » Porto czerwone|Wydarzenia Bachus » TAYLOR’S LATTE BOTTLED VINTAGE PORT PORTO 30% OFF

  • Taylors Late Bottled Vintage
    Taylors Late Bottled Vintage
Cena:117.00PLN
Poleć znajomemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taylors Late Bottled Vintage 2013


Kraj: Portugalia

Region: Douro Valley

Producent: Taylor, Fladgate, & Yeatman

Szczepy: Touriga Nacional, Touriga Francesa,

Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinta Cao

Kategoria: Porto czerwone

Rodzaj: czerwone, słodkie

Pojemność: 0,75 l

 

Wino Porto

Barwa wina Porto LBV Taylors urzeka głębokim rubinowym kolorem, wokół ciemnofioletowego czarnego środka. Aromaty niosą pierwsze wrażenie dojrzałych jagód i intensywne nuty czarnej porzeczki wzbogacone suszoną śliwką. Wokół tego gęstego rdzenia dojrzałych owoców ciemnych jagód są liściaste zapachy mięty i dzikich ziół, subtelna pikantność i ulotne cedrowe nuty pudełka cygar. Podniebienie opiera się na mocnych, liniowych garbnikach nasyconych słodkimi owocami śliwek i podnoszonych przez żywą kwasowość. Grube, soczyste smaki cassis mieszają się z malinami i morelami i przechodzą w bardzo długi finisz. Archetypowy późno butelkowany rocznik Taylora, elegancki i powściągliwy, o doskonałej jakości i czystości owoców.

Dobre Porto

Cykl dla gron wina port Taylors LBV rozpoczął się od mokrej i ciepłej wiosny, co spowodowało silny wzrost wegetatywny. Rozerwanie pąków i kwitnienie miały miejsce w optymalnych warunkach. Wiosenne opady deszczu i stosunkowo chłodny czerwiec i lipiec spowodowały, że sezon dojrzewania rozpoczął się od obfitych rezerw wody w glebie i bardzo zdrowych zadaszeniach liści, co doprowadziło do bardzo równomiernego i całkowitego dojrzewania uprawy. Upalne dni na początku września, po której nastąpił krótki okres opadów, dopełniła dojrzewania. Zbieranie zbiorów w 2013 roku w Quinta de Vargellas Taylor rozpoczęło się stosunkowo wcześnie 8 września. Wczesny start oznaczał, że najlepsze winogrona zostały zebrane i były pod przykryciem do czasu, gdy 21 września zaczął padać ulewny deszcz. Doniesiono, że winogrona są bardzo zdrowe, a wina mają doskonałą dojrzałość fenolową, poziom cukru i kolor.

 

 

Warto zapamiętać że w 1970 roku Taylor's byli pionierami kategorii LBV. Nowa linia Porto stworzona przez Alistaira Robertsona w celu zaspokojenia zapotrzebowania na wysokiej jakości gotową do spożycia alternatywę dla Vintage Port do codziennej konsumpcji. W odróżnieniu od Vintage Port, który jest butelkowany po zaledwie dwóch latach w drewnie i wieku w butelce, LBV Port jest butelkowany po czterech do sześciu lat i jest gotowy do picia po butelkowaniu. Taylor's Port nadal jest liderem w kategorii LBV na całym świecie, pomimo faktu, że wielu innych spedytorów produkuje teraz również LBV. Wina używane do mieszania LBV Taylora pochodziły z rezerwy jednych z najlepszych pełnych czerwonych portów, wyprodukowanych w żniwach z 2013 r., Z winogron uprawianych na własnych winnicach Taylora i innych najlepszych właściwościach w obszarach Cima Corgo i Douro Superior.

 

 

Vintage Port i LBV prezentują wybór bardzo ładnych czerwonych portów z jednego roku. Podstawowa różnica między tymi dwoma stylami polega na tym, jak każdy jest dojrzały. Vintage Port jest trzymany w drewnie przez około dwadzieścia miesięcy, zanim zostanie przeniesiony do butelki, gdzie będzie się starzał. Late Bottled Vintage, jak sama nazwa wskazuje, jest butelkowany później, pozostając w drewnie od czterech do sześciu lat. W tym stosunkowo długim okresie starzenia się drewna LBV dojrzewa i osiada - jest gotowy do picia po butelkowaniu, nie musi być dekantowany i może być podawany przez szkło przez kilka tygodni po wyciągnięciu korka.

 

Sugestie kulinarne: Twarde sery o smaku pełnym, zwłaszcza sery niebieskie, orzechy, suszone owoce, pasztet z zająca, jest także pyszny z deserami z czekolady lub owoców jagodowych.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE