Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Amayna Sauvignon Blanc

Wina chilijskie|Wina chilijskie » Wina białe Chile

Cena:147.00PLN
Poleć znajomemu

Amayna Sauvignon Blanc

 

Producent: Amayna

Szczep: 100% Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Kolor jest jasnosłomkowy. W nosie delikatne aromaty zielonych i tropikalnych owoców, jak mango i guava, dopełnione wyczuwalną lekko cytryną, jak również ostrymi i kwiatowymi nutami, przywodzącymi na myśli imbir i jaśmin. Zrównoważone kwasowość i lepkość, długie na podniebieniu, o pikantnym zakończeniu, co sprawia, że wino jest złożone lecz harmonijne.

Polecane  do: idealne z kozim serem, skorupiakami, ostrygami i rybami o łagodnym smaku.

 

Winogrona są zbierane ręcznie, od około połowy kwietnia. Selekcja gron jest dwuetapowa: na miejscu zbiorów oraz w winnicy. Fermentacja trwa 10 dni, w kadziach ze stali nierdzewnej, w kontrolowanej temperaturze 17-19°C, a następnie wino odpoczywa przez 2 miesiące na drożdżowym osadzie. Podawać doIdealne z kozim serem, skorupiakami, ostrygami i rybami o łagodnym smaku.

 

To ulubione wina Prezydenta Chile Sebastiána Piñery. Zabiera je ze sobą na każdą zagraniczną wizytę.

 

Nagrody:

 

2012: 91 punktów Stephen Tanzer’s International Wine Cellar

2014,2012: 93 punktów Wines&Spirits

2011: 89 punktów Robert Parker

2011: 89 punktów Wine Spectator

2009: 90 punktów Robert Parker 2009: 90 punktów Wine Spectator

2008: 91 punktów Stephen Tanzer’s International Wine Cellar

2009 2008|2009: 90 punktów Wine Spectator

 

2005: 92 punktów Robert Parker TFFG

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE