Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Amayna Syrah

Wina chilijskie|Wina chilijskie » Wina czerwone Chile

Cena:147.00PLN
Poleć znajomemu

Amayna Syrah

 

Kraj: Chile

Region: Leyda Valley - San Antonio

Producent: Amayna

Szczep: 100% Syrah/Shiraz

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14 %

 

Kolor to bardzo intensywny i pełen życia fiolet. W nosie czuć kwiatowe i pikantne aromaty, doskonale harmonizujące z nutami wanilii i czarnej porzeczki. W ustach jest silne, ale zbalansowane z delikatnymi i kremowymi taninami oraz subtelną, naturalną kwasowością. Wino o wyjątkowym potencjale starzenia.

Polecane do: idealne do jagnięciny, czerwonego mięsa, makaronów, dzikiego ptactwa i dojrzewającej szynki.

 

Winogrona zbierano ręcznie do 10 kg pojemników, w połowie maja. Zarówno podczas zbioru, jak i winnicy owoce poddano niezwykle starannej selekcji. Maceracja na zimno (w temperaturze 7°C) trwała 20 dni. Następnie sok fermentował w kadziach ze stali szlachetnej, z regularnym mieszaniem osadów. Wino dojrzewa przez 16 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, w 70% nowych.

 

Nagrody:

 

2012: Złoty Medal CWSA Wine&Spirit

2012: Złoty Medal Decanter World Wine Awards

2011: 91 punktów Stephen Tanzer's International Wine Cellar

2010: Higher Mention 17 punktów, Jancis Robinson

2012 2008: 89 punktów Wine Spectator

2007: 91 punktów Robert Parker

 

2007: 87 punktów Wine Spectator

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.