Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Beringer Quantum Napa Valley

WINA KOLEKCJONERSKIE » Wina czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino jakościowe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino wytrawne |Producenci win » Beringer Wina Napa Valley|Regiony winiarskie » Kalifornia USA Wina|Szczepy win » Cabernet Franc|Szczepy win » Cabernet Sauvignon |Szczepy win » Malbec|Szczepy win » Merlot |Wina Amerykańskie USA » Wina czerwone USA

  • Beringer Quantum Napa Valley
    Beringer Quantum Napa Valley
Cena:347.00PLN
Poleć znajomemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beringer Quantum Napa Valley

 

Kraj: Stany Zjednoczone

Region: Napa Valley, Los Carneros

Winiarz: Mark Beringer

Szczepy: 74% Cabernet Sauvignon, 12% Merlot,

7% Cabernet Franc, 5% Petite Sirah, 2% Malbe

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15% CER

 

91 POINTS, JEB DUNNUCK

91 POINTS, WINE ENTHUSIAST


 


Beringer Quantum oferuje zapraszający aromat czarnej czereśni, palonego espresso i skóry. Nuty dojrzałej śliwki, wanilii i dżemu chłopięcego podkreślone są subtelną brązową przyprawą. To bogate, mięsiste wino ma niesamowicie jedwabiste taniny i bujny, zaokrąglony profil, dzięki czemu można cieszyć się smakiem. Wino dobrze zbudowane, finezyjne na podniebieniu. Aby stworzyć mieszankę, która uwydatnia wyjątkowe tereny winnic Beringer w wielu dolinach Napa Valley, każda działka winnic jest oddzielona od momentu zebrania winogron aż do końcowego mieszania. Tworząc Quantum, celem jest zaprezentowanie interesującej mieszanki odmian przy użyciu podłoża Cabernet Sauvignon - szkieletu portfolio Beringer. Około połowa mieszanki pochodzi z góry Howell, a jej równowaga składa się z szeregu ważnych winnic położonych wzdłuż doliny. Merlot wnosi przyjemne w ustach i miękkie taniny, Cabernet Franc dodaje wspaniałych kolorów i wyjątkowych aromatów, Petite Sirah dodaje złożoności przypraw, a Malbec dodaje jedwabistości i koloru końcowej mieszance. Wina leżakowano w dębu francuskim (31 procent nowych beczek) przez 20 miesięcy, a następnie w butelce przez sześć miesięcy. Wino polecane do drobiu, czerwone mięsa, aromatyczne sery, schabowy z opiekanym ziemniakiem, kotlet po zbójnicku, kopytka w sosie grzybowo koperkowym, dania mączne.

 

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina


Kwant jest najmniejszą jednostką energii osiągalną w nauce. Każda drobna cząstka - każda pojedyncza kwant - ma unikalny potencjał, by przyczynić się do powstania większej istoty. Kiedy jednostki te się łączą, każde kwant wnosi swój szczególny esencja, co daje system wielkiej ekspresji i złożoności. Podobnie w winie Beringer uznaje, że każda odmiana winogron ma niepowtarzalny smak i strukturę oraz że każda winnica i blok winorośli przyczyniają się do jeszcze jednej ekspresji tych odmian. Innymi słowy, każdy z tych składników działa jak kwant. Kiedy te odmiany lub kwanty się łączą, wytwarzają coś o wiele większej wartości.

 

91 PUNKTÓW - JAMES SUCKLING

„Soczysta i bogata czerwień o śliwkowo-jagodowym charakterze. Trochę nut przypraw i pieprzu. Pełnowartościowy, okrągły i pyszny. Nieco oldschoolowy, ale przyjemny. Trochę gorąco na mecie. Pij teraz i w przyszłości nawet do 18 lat. ” - James Suckling, JamesSuckling.com, maj 2018

 

NOTATKI DEGUSTACYJNE

Aromaty czarnych owoców i przetworów akcentują nuty ziół, przypraw dębowych i suszonych owoców. Bogate i wyraziste, okrągłe i pełne w ustach z wyraźnymi taninami, które doprowadzą do dalszego rozwoju wraz z wiekiem wina. Pikantne i gryzące przy wejściu, teraz przyjemne, ale pokażą się dobrze przez co najmniej 10-15 lat.

 

Ogólna jakość, złożoność i równowaga w winorośli dały producentom wina wyjątkowe owoce. Wpływ utrzymującej się suszy był widoczny przy nieco mniejszym obciążeniu upraw, ale zmniejszenie wielkości zostało zrównoważone przez wzrost jakości. Sezon wegetacyjny cechowały przyjemna pogoda z niewielką presją skoków temperatury lub nieuzasadnionego deszczu. Po suchej zimie, powszechnej w ostatnich latach, szybko pojawiła się równie sucha wiosna, co doprowadziło do wczesnego zerwania pąków i szybkiego rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego. Ciepła pogoda trwała przez późną wiosnę i lato, umożliwiając stały i pewny rozwój smaków. Każda charakterystyczna partia jest przechowywana osobno od momentu zbioru aż do ostatecznego zmieszania w następnym roku. Każde wyrażenie Quantum prezentuje tradycyjne odmiany Bordeaux z fundacją Cabernet Sauvignon, kręgosłupa i niekwestionowanej gwiazdy Beringera. W tym vintage, mieszanka kotwic z 69% Cabernet Sauvignon, z Cabernet Franc i Petit Sirah, a także akcenty Malbec, Merlot i Petit Verdot. Merlot przyczynia się do okrągłego odczucia w ustach i miękkich tanin, Cabernet Franc dodaje świetny kolor i niepowtarzalne aromaty, Petite Sirah dodaje złożoności przypraw, a Malbec dodaje jedwabistości i głębi koloru do końcowej mieszanki. Wina leżakowały w dębie francuskim (50% nowe) przez 20 miesięcy i pozwoliły na dalszą integrację i uzyskanie złożoności w butelce przez kolejny rok.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE