Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Saint Joseph Deschants Michel Chapoutier

Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Regionalne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Spokojne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino jakościowe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino wytrawne |Producenci win » Chapoutier - Maison M. Chapoutier|Regiony winiarskie » Dolina Rodanu|Szczepy win » Syrah - Shiraz|Wina francuskie|Wina francuskie » Wina czerwone Francja

  • Saint Joseph Deschants Michel Chapoutier
    Saint Joseph Deschants Michel Chapoutier
Na tel.
Powiadom mnie o dostępności tego produktu Poleć znajomemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michel Chapoutier Saint Joseph Deschants


Kraj: Francja

Region: Rodan

Apelacja: AOC Saint Joseph

Producent: Michel Chapoutier

Szczep: Syrah

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

ALk. 13,5% PWW BK9

 

 

AOC Saint Joseph, by Michel Chapoutier

 

Winnice, w których produkowane jest to wino, leżą w pobliżu miejscowości Mauves, która niegdyś słynęła z win pitych na carskim dworze w Rosji. Deschants kontynuuje te świetne tradycje. Produkowane wyłącznie z gron szczepu Syrah, wyróżnia się kwiatowym aromatem z początkową przewagą fiołków, które ustępują miejsca gruszce, lukrecji i przyprawom. W smaku zwięzłe, dominują czerwone owoce. Wspaniałe do dziczyzny, baraniny, gotowanej wieprzowiny i delikatnych serów.

 

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Znanym miejscem narodzin M. Chapoutiera Deschants jest żyzny region Świętego Józefa na Rodanie. Ta słoneczna miejscowość na południu Francji jest idealna do uprawy pełnej odmiany winogron Syrah, którą personel winnicy Michela Chapoutiera przeczytał uważnie, a następnie pozwolił na fermentację przez 18 dni. Prawdziwy charakter otrzymuje wino jednak po 12 miesiącach starzenia w tradycyjnych drewnianych beczkach. Wyłącznie odmienna produkcja i dokładnie monitorowany proces dojrzewania gwarantują nieporównywalnie owocowe doznania smakowe bardzo szczególnego rodzaju. Nawet na pierwszy rzut oka „Deschants” M. Chapoutier urzeka atrakcyjnym, nasyconym czerwonym kolorem, ale pierwszy łyk całkowicie Cię zachwyci: kwiatowy zapach łaskocze przyjemny w nosie, a do smaku wkradają się czerwone owoce i aromaty lukrecji i ziół. Charakterystyczne i pikantne wykończenie, doskonałe wino z piwnicy Michel Chapoutier harmonizuje z rybami, jagnięciną i wieprzowiną. I doskonale pije kozi ser. Nazwa Saint-Joseph rozciąga się na około pięćdziesiąt kilometrów na prawym brzegu Rodanu, od Chavanay na północy do Guilherand-Granges, w pobliżu Valence na południu. Winnice położone głównie na wschodzie są sadzone na stromych zboczach gnejsów i lokalnych granitowych łupków, od czasu do czasu pokryte soczewkami lessu. Ta różnorodność substratów pozwala nam łączyć złożoność, objętość i naprężenie w naszych winach Deschants. Wino dojrzewa głównie w kadziach z częścią dębowych beczek od 12 do 18 miesięcy. Z Veraison regularnie sprawdzamy ewolucję dojrzałości. Winogrona są zbierane ręcznie do optymalnej dojrzałości. Wino jest winifikowane w otwartym betonowym zbiorniku z jednym lub dwoma pompowaniami dziennie. Vatting trwa od 3 do 4 tygodni.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE