Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG

WINA KOLEKCJONERSKIE|WINA KOLEKCJONERSKIE » Wina czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Regionalne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino Spokojne|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino czerwone|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino jakościowe|Wina Whisky Whiskey Bourbon » Wino wytrawne |Kuchnia i wino »  Pizza i wino|Producenci win » Poderi Gianni Gagliardo Piemont|Regiony winiarskie » Piemont - Piemonte|Szczepy win » Nebbiolo|Wina włoskie|Wina włoskie » Wina czerwone Włochy

  • Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG
    Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG
Cena:599.00PLN
Poleć znajomemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Preve Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG 1997


Kraj: Włochy

Region: Piemont

Producent: Poderi Gianni Gagliardo

Winnice: Lazzarito „Preve” w Serralunga d’Alba

Apelacja:DOCG Barolo

Rodzaj: Barolo wytrawne

Szczep: Nebbiolo

Starzenie: 33 miesiące

Pojemność: 750 ml

Alkohol: 14,5%

Serwować : 18 °C

C2

Dobre Barolo Preva Gianni Gagliardo Barolo Riserva DOCG to wyznacznik jak pragniesz porównywać wina Barolo od najlepszych producentów. Wino perfekcyjne, niezwykle harmonijne, eleganckie i długie z doskonałą strukturą i dobrze zbalansowanymi taninami.

Dzięki wieloletniemu dojrzewaniu w dębowych beczkach. Potężne wino o pięknym, ciemnorubinowym kolorze z pomarańczowymi refleksami, bogate w intensywne aromaty dzikiej truskawki, róży oraz wanilii wywodzącej się z dębu, w którym wino leżakowało przez 5 lat. Doskonale zbalansowane i złożone wino. Aromaty złozopne przywołujące dziką truskawkę, rabarbar, skóra z nutami różanymi. Sugestie kulinarne: Makaron z truflą, pieczona szynka z papryką i orzechowym pęczakiem, pieczona dziczyzna, schab zapiekanych pod beszamelem z grzybami, marynowany schab z mozzarellą i grillowaną suknią, przepiórki w sosie śmietanowym otoczone pomarańczą sycylijską, ciężkie, tłuste potrawy, dojrzałe, mocne sery.

 

 

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina


Dobre Barolo to skromna ocena, wszyscy producenci Barolo z zachwytem i zapatrzeniem podczas degustacji ulegają nokautowi wystawiają wina do rywalizacji. Smak wina z upływam casu zmienia sią na lepsze, nebbilolo nabiera finezji i subtelności przy czym smak staje się urokliwy. Preve (wzgórze Lazzarito w Serralunga d'Alba) jest wypuszczane na rynek po długim okresie starzenia się w piwnicy. Preve Reserve znajduje się na szczycie kategorii, dzięki temu wspaniałemu cru, trosce, z jaką jest produkowany, i szczególnie korzystnemu rocznikowi. Kampania Riserva Gianni Gagliardo Barolo rozpoczęła się zimą wyróżniającą się dużymi opadami śniegu i deszczową wczesną wiosną, gwarantującymi doskonałe rezerwy wody w glebie. Rezerwy te należy przetestować pod kątem stresu życiowego latem. Rozwój fenologiczny winorośli, ale natychmiast powrócił do średniej w ciągu ostatnich kilku lat. Zbieranie rozpoczęło się w trzecim tygodniu sierpnia dla aromatycznych odmian krótkiego cyklu, takich jak Moscato i Brachetto. W przypadku białych odmian, takich jak Favorita, zbiory rozpoczęły się około 10 września i trwały do ​​około 20 września, kiedy rozpoczęto zbieranie Dolcetto i Barbera, a następnie Nebbiolo. Każda działka została stworzona do pracy i wyglądała dobrze. Temperatury fermentacji w ten sposób przebiegały zgodnie z naturalną krzywą, bez żadnej interwencji winiarza. Po fermentacji nowe wina zostały przeniesione do drewna dla FML i starzenia się. Cotygodniowe bicie odbywało się do wiosny, kiedy po ślepym mieszaniu, wina ze wsi Serralunga i Monforte zostały połączone w celu nadania odpowiednio „potencjału starzenia się i mineralności” oraz „długości”.

 

 

 

Rodzina Gagliardo jest głęboko zakorzeniona w historii uprawy winogron i produkcji wina w Piemonte, jednym z najbardziej prestiżowych regionów winiarskich, od 1848 roku. Przodkowie Gagliardo, rodzina Colla, początkowo zaczęli produkować Moscato od Santo Stefano Belbo. Następnie następne pokolenie rodziny przeniosło się do Diano d'Alba produkującej Dolcetto, a wreszcie Paolo Colla kupił małą farmę i winnicę w La Morra w regionie Barolo i zaczął produkować wino Barolo z troską i uwagą, które tylko wielką pasją i szacunkiem do ziemi. Obecnie pasja trzech synów Gianniego reprezentuje „jednostkę mocy” winnicy i wszyscy są w pełni zaangażowani w tworzenie wyjątkowych win. Ręczne podejście do zbiorów jest tradycyją, z naciskiem na środowisko i zrównoważony rozwój. Każda faza produkcji jest skrupulatnie wykonywana. Stefano jest jednym z najlepszych winiarzy w Barolo. U jego boku, jego brat Alberto, przejął odpowiedzialność za winnice, nieustannie dążąc do uzyskania doskonałych wyników zgodnie z najbardziej zrównoważonymi praktykami ekologicznymi. Paolo, trzeci syn, z dyplomem z nauk rolniczych, jest odpowiedzialny za codzienne operacje winiarskie.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE