Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Bols Genever Amsterdam Gin 42% 700ml

Gin

  • Bols Genever Amsterdam Gin 42%  700ml
    Bols Genever Amsterdam Gin 42% 700ml
Cena:144.00PLN
Poleć znajomemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bols Genever Amsterdam Gin 42%  700ml

 

Kraj: Holandia

Region: Amstredm

Destylarnia Lucas Bols

Kategoria: Gin

Pojemność: 0,7l

Alkohol: 42% BK2

 

 

Gładki słodowy smak i morelowe nuty piżmowego jałowca. Uroczo złożony spirytus z potrójnego ziarna wykonany z kukurydzy, żyta i pszenicy. W połączeniu z 22 roślinami, w tym jagodami jałowca, chmielem, imbirem, kolendrą i słodką pomarańczą. Gładki, subtelny, słodowy smak Genevera pochodzi w 50% z wina słodowego, a następnie poddawany jest potrójnej destylacji w miedzianych aparatach destylacyjnych. Wino słodowe, które stanowi serce dobrego genevera łączone jest z destylatem starannie dobranych przypraw, w wyniku czego nabiera 42% mocy. Dzięki słodowym nutom, które przywodzą na myśl smak whisky, Genever można sączyć również na czysto, z lodem, w połączeniu z piwem i w tradycyjnych, prostych drinkach. Bols Genever to wódka, która do dnia dzisiejszego produkowana jest według oryginalnej receptury z 1820 roku. Posiada gładki, subtelny, słodowy smak pochodząc w 50% ze słodu winnego, który powstaje z długo sfermentowanego żyta, kukurydzy i pszenicy, a następnie poddawany jest potrójnej destylacji. Bols Genever powstaje w destylarni założonej w 1575 roku przez Lucasa Bolsa. Bols Genever może być produkowany jedynie w Holandii i w kilku pobliskich obszarach, ponieważ jest chroniony, co oznacza, że ​​ma francuski odpowiednik Appellation d'origine contrôlée, stawiając go na równi z szampanem, koniakiem i szkockią whisky single malt. Bols Genever Original to idealny genever do koktajli, takich jak nasze Red Light Negroni .

 

 

 

Notatki Sommelier Bachus

 

Gin to wyjątkowy alkohol, którego smak przeważnie kojarzony jest z jałowcem. Również od tej rośliny wywodzi się nazwa trunku, która w staroholenderskim brzmi genever, po francusku geniever, czy włosku ginepro - czyli właśnie jałowiec. Historia ginu sięga dalekiego średniowiecza, a jego wynalezienie przypisuje się medykowi Franciscusowi Sylviusowi - wtedy trunek uważany był za lekarstwo ziołowe. Istnieje kilka sposobów wytwarzania tego charakterystycznego alkoholu i to właśnie te sposoby klasyfikują gin na: London Dry Gin, Distilled Gin i Gin - gdzie dwa pierwsze są wyraźnie wyższej jakości od trzeciego. Oprócz wyraźnie jałowcowych ginów możemy spotkać bardzo cytrusowe i szlachetne wersje, które przypadną do gustu niejednemu smakoszowi. Bols Genever może być produkowany jedynie w Holandii i w kilku pobliskich obszarach, ponieważ jest chroniony, co oznacza, że ma francuski odpowiednik Appellation d'origine contrôlée, stawiając go na równi z szampanem, koniakiem i szkocką whisky single malt.

 

Bols Genever wygrał Double Gold i Best of Show podczas konwencji Wine and Spirits Wholesalers of America 2018 i został nagrodzony nagrodą Best Dutch Genever Award podczas światowego konkursu Best Gin 2018.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE