Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Aberlour Whisky Speyside

 

 

 

 

 

 

Aberlour Whisky z regionu Speyside

 

Destylarnia Aberlour mieści się w miejscowości Aberlour w centrum Speyside, w pobliżu Craigellachie z sąsiedztwem Dufftown, na zboczu góry Ben Rinnes, w pobliżu The Macallan, u zbiegu rzek Lour i Spey. Aberlour - ujście rzeki Lou. Destylarnia Aberlour w 1826 założona została przez Johna i Jamesa Granta. W latach 1879 destylarnia została przeniesiona w nowe miejsce, oddalone od starego o około milę. W roku 1892 Aberlour została przejęta przez firmę R. Thorne & Sons, która rozbudowała i zmodernizowała destylarnię. Aberlour Whisky została przejęta przez Campbell Distillers w roku 1966 po czym rozbudowano destylarnię Aberlour i w 1974 przejoł destylarnię nowy właściciel francuska Gruoa Pernod-Ricard. Francuzi postanowili zainwestować w produkcję whisky szkockiej. Z pewnością z tego właśnie powodu Aberlour jest jedną z najpopularniejszych single malts we Francji - podobnie jak firmowane przez Pernod-Ricard blendy Clan Campbell i House of Lords. Od samego początku istnienia destylarni jeden z podstawowych surowców do produkcji whisky, mianowicie woda, pochodzi niezmiennie z tego samego źródła. Jest to znajdująca się na terenie destylarni studnia Św. Drostana (zwanego też Dunstanem) - misjonarza, który w X wieku nawracał Szkotów na wiarę chrześcijańską, został później biskupem Canterbury, a po śmierci uznany został za świętego. Jest on zresztą patronem Aberlour - to właśnie w miejscu, gdzie bije źródło zwane obecnie studnią jego imienia, chrzcił on pierwszych szkockich chrześcijan. Miejsce to wyraźnie ma to, co po angielsku zwie się "spiritual history". Destylat z Aberlour przez wiele lat wykorzystywany był przede wszystkim do produkcji blendów, po inwestycji i modernizacji destylarni Aberlour zaczęto wypuszczać Aberlour single malt whisky. . Część destylatu Aberlour leżakuje w beczkach po bourbonie, część w beczkach po sherry. Sposób beczkowania ma duży wpływ na ostateczny smak i aromat whisky, jak również jej barwę Whisky. kolor. Aberlour posiada charakterystyczną dla wszystkich whisky barwę nim łagodniejsza Whisky tym kolor Whisky ciemniejszy. Na przykład Aberlour leżakowane (przynajmniej częściowo) w beczkach po sherry posiada głęboką, ciemną barwę. Whisky tego typu ma stosunkowo łagodny smak intensywne aromaty z zaznaczonymi akcentami słodyczy wyniesionych z beczek po sherry jakie występują w najpopularniejszej Whisky Aberlour 10YO. Początkowo była to whisky 12-letnia, z czasem jednak zastąpiona została przez wspomnianą na wstępie wersję 10-letnią. Oprócz niej istnieje wiele wersji rocznikowych Whisky Aberlour (np. Aberlour 1970 i Aberlour 1971), Aberlour 15 letnia, Aberlour 18 letnia, Aberlour 21 letnia. Aberlour 25 letnia.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE