Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Agrelo Wina Argentyny
    Agrelo Wina Argentyny

Sklep Bachus - Agrelo Wina Argentyny

 

 

 

 

 

 

Agrelo to mały region winiarski, około 20 mil (35 km) na południe od miasta Mendoza w Argentynie. Położona na południowym brzegu rzeki Mendoza, na południe od Perdriel , wokół miejscowości, z której pochodzi jej nazwa, w okolicy znajdują się jedne z najsłynniejszych posiadłości winnych w kraju. Terroir Agrelo jest uważany za jeden z najlepszych w Mendozie do produkcji dużych, złożonych win czerwonych z odmiany winorośli Malbec. Agrelo prowincja położona jest na zachodnich zboczach Andów i jest częścią departamentu Lujan de Cuyo , administracyjnego tytułu, który zręcznie obejmuje jedne z najlepszych winnic w Argentynie. Strefa produkcji wina Agrelo skręca w górę od miasta w kierunku Andów, z najwyższymi (i najbardziej pożądanymi) winnicami na zachodzie, osiągającymi wysokość do 3300 stóp (1000 m) nad poziomem morza. Niższa wschodnia część obszaru jest bliżej do 3000 stóp (900 m). Agrelo Wina mają suchy, pustynny klimat ze względu na położenie w cieniu Andów. Wysokość w Agrelo, choć nie na skraju winnicy argentyńskiej, jest wystarczająco wysoka, aby mieć wyraźny wpływ na jakość uprawianych tu winogron. Na tej wysokości światło słoneczne jest bardziej intensywne niż na obszarach leżących niżej, więc winogrona mają gorące słońce w ciągu dnia, aby pomóc im dojrzeć. W te ciepłe, słoneczne dni następuje znacznie chłodniejszy dzień dzięki zimnym wiatrom alpejskim, które porywają zachodnią stronę wiecznie ośnieżonych Andów. Właśnie ta dzienna zmiana temperatury jest kluczowym aspektem terroir Agrelo wina, przedłużając okres dojrzewania i równoważąc chrupiącą kwasowość i złożone smaki w winogronach.

Gleby w Agrelo dla wina są na ogół piaszczystymi glinami z głębszą warstwą żwirowych kamieni, wykonanych z erodowanego, bogatego w minerały materiału ze zboczy Andów. Gleby te mają wyjątkowy drenaż, a ostrożne nawadnianie w okresie letnim jest istotną częścią procesu uprawy winorośli. Stosując nawadnianie kroplowe, uprawiający witaminy mogą dokładnie kontrolować plon i wigor oraz wytwarzać małe jagody o doskonałej zawartości cukrów, kwasów i garbników . Wina pochodzące z tych winogron są mocno ustrukturyzowane, z wielką złożonością. Wraz z Malbec w regionie Agrelo Wina produkowane są doskonałe przykłady Cabernet Sauvignon , Syrah i Sauvignon Blanc . Pozycja Agrelo w centrum większego regionu Lujan de Cuyo skłoniła wielu czołowych producentów Argentyny do założenia winiarni w strefie. Bodega Septima i Pulenta Estate są tutaj, podobnie jak Catena Zapata, z kultową winnicą stylizowaną na piramidę Majów.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE