Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Antinori - Włochy - Toskania

 

Rodzina Antionori od ponad 600 lat zajmuje się winiarstwem, dokładniej od 1385 roku, kiedy to Piero Antinori stał się członkiem Arte Fiorentina dei Vinattieri (cechu zrzeszającego handlarzy win). W XVI wieku bankier i handlarz Alessandro Antinori rozsławił rodzinne trunki nie tylko we Włoszech, lecz również poza granicami kraju podróżując od Lyon do Flandrii ( teren Belgii, Francji i Holandii wzdłuż wybrzeża Morza Północnego).

Wino stało się pasją oraz główną działalnością następnych 26 pokoleń Antinorich, które osobiście angażowały się w rodzinny biznes. Kolejni właściciele wprowadzali innowacje oraz podejmowali ryzyko, pamiętając o szacunku do rodzinnego dziedzictwa i ziemi. Marchese Piero – obecny dyrektor firmy podkreśla, że wiekowe tradycje, odgrywają niezwykle ważną rolę w filozofii firmy i zawsze idą w zgodzie z duchem innowacji.
W zarządzaniu firmą Marchese’owi Piero pomagają jego trzy córki Albiera, Allegra i Alessia. Wspólna tradycja, pasja i intuicja uczyniły Antinori wiodącym włoskim producentem win najwyższej jakości. W rodzinnych posiadłościach w Toskanii i Umbrii jak i na innych obszarach przystosowanych do produkcji wysokojakościowych win, zarówno we Włoszech i zagranicą przeprowadzono duże inwestycje i unowocześniono produkcję. Wypromowano również zróżnicowane nisze enologiczne, czyli siedliska (terroir) o dużym potencjale uprawy winorośli. 
Firma Antinori w swych winnicach i winiarniach bezustannie eksperymentuje: z kompozycją rodzimych i międzynarodowych szczepów, z nowymi metodami uprawy, z położeniem winnic na dużych wysokościach, z metodami fermentacji i temperaturami, łącząc tradycyjne i nowatorskie metody fermentacji, stosując rozmaite rodzaje drewna, rozmiar i wiek beczek oraz różne okresy dojrzewania wina w butelkach.   
Firma Antinori przez wszystkie lata swojej działalności udowodniła, że Toscania i Umbria są doskonałymi regionami, gdzie można wyprodukować cenione na całym świecie, wykwintne wina najwyższej jakości, które doskonale oddają charakter ich miejsca pochodzenia. Winnice zajmują 1 400 hektarów, najbardziej znane posiadłości leżą w regionach Chinati Classico, Bolgheri, Montalcino, Oriveto, Montepulciano.  Antinori wydobywają  olbrzymi potencjał drzemiący w ich winnicach, łącząc to co nowe i do tej porty nieodkryte z toskańską tradycją, kulturą, rolnictwem oraz artystycznym i literackim dziedzictwem.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.