Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Apalta Valley Colchagua Chile
    Apalta Valley Colchagua Chile

Sklep Bachus - Apalta Valley Colchagua Chile

 

 

 

 

 

 

 

 

Apalta to region w dolinie Colchagua w Chile, który koncentruje się na produkcji czerwonego wina o wysokiej jakości. Wina Apalta są bardzo poszukiwane i najczęściej produkowane są z klasycznych odmian Cabernet Sauvignon , Carmenère i Syrah . Inne odmiany czerwonych winogron Rhône i Bordeaux, takie jak Merlot , Petit Verdot i Mourvèdre, odgrywają role uzupełnienia służące do kupaży w celu uzyskanie wyszukanego, nieszablonowego smaku wina. W dolinie znajdują się jedni z najbardziej znanych producentów w kraju, w tym Montes, Casa Lapostolle (należący do rodziny Marnier Lapostolle z Grand Marnier) Carmen, Vina Ventisquero. Sztandarowe wina, takie jak Montes Folly Syrah, Montes Alpha M, Cuvée Alexandre Casa Lapostolle, Vina Ventisquero Pangea Syrah, Clos Apalta, Terrunyo Carmenere, Carmen Gran Reserva Carmenere, należą do najbardziej imponujących win produkowanych w Ameryce Południowej. Dolina Apalta ukształtowana w kształcie podkowy znajduje się na północ od miasta Santa Cruz w prowincji Colchagua. Jest wciśnięty między przybrzeżne wzgórza na zachodzie, a na wschodzie rzekę Tinguiririca, dopływ Andyjskiej rzeki Rapel. Winnice znajdują się na dnie doliny i rozciągają się po okolicznych wzgórzach, aby wykorzystać dominujące światło słoneczne. Klimat śródziemnomorski w dolinie dobrze nadaje się do produkcji wysokiej jakości winogron, a pobliski Ocean Spokojny - z jego zimnym prądem Humboldta - zapewnia łagodzący wpływ na temperaturę. Dni są rozgrzane przez jasne słońce, a następnie temperatury znacznie spadają z dnia na dzień, chłodzone wiatrem z oceanu. Ta dobowa zmiana temperatury pozwala winogronom odpocząć przez noc od dojrzewania, wydłużając okres wegetacji i pozwalając jagodom na dojrzewanie i kwasowość w zrównoważonej mierze. Aluwialne gleby Apalty składają się z gliny piaszczystej i gliniastej, z bardziej granitowymi glebami na zboczach. Gleby w Apalta o niskiej wydajności doskonale nadają się do uprawy winorośli i nadają regionowi nazwę - Apalta czyli „słabe gleby” w lokalnym dialekcie. Brak wody i składników odżywczych w glebie oznacza, że ​​winorośle muszą ciężej pracować, aby przetrwać, a co za tym idzie, produkować winogrona lepszej jakości o wyższej koncentracji smaku. Powstałe wina są w pełni aromatyzowane, z dobrymi taninami i doskonałą strukturą. Region Apalta Valley Colchagua Chile jest uznawany jako jeden z najkorzystniejszych terenów do produkcji win wysokiej jakości.

 

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE