Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Bardolino
    Bardolino

Sklep Bachus - Bardolino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardolino - obszar produkcji wina w Bardolino jest jednym z najbardziej fascynujących obszarów we Włoszech, z jego złożonością wykonaną przez jezioro Garda, największe jezioro we Włoszech, otaczające go wzgórza i zmiany dokonane przez mężczyzn w ponad 30 000 lat ludzkich osad. Duża masa wody jeziora pomaga stworzyć rodzaj śródziemnomorskiego klimatu, w którym oliwka, cytryna, palmy i oczywiście winorośl może się rozwijać. Wycieczka winiarska Bardolino oferuje również możliwość zwiedzenia jeziora Garda z zapierającymi dech w piersiach obszarami lądowymi, zamkami w średnim wieku (Lazise, ​​Bardolino, Torri del Benaco), renesansowymi willami (Punta San Vigilio), romańskimi zakrętami parafialnymi (San Severo), olejami młyny i wiele więcej. Bardolino to lekkie czerwone wino wytwarzane na wschodnim brzegu jeziora Garda, w regionie Veneto w północno-wschodnich Włoszech. Jego tytuł DOC przyznano w 1968 roku. Podobnie jak jego bardziej znany sąsiad, Valpolicella, Bardolino jest zrobiony z mieszanki Corvina i Rondinella . Ta pierwsza stanowi 35-65% dowolnego wina Bardolino lub Bardolino Classico, struktura wnosząca wkład, waga i aromat wiśni; Rondinella jest odpowiedzialna za charakterystyczny i apetycznie świeży, herby. Dozwolony jest również dodatek do 20% Molinara . Zmiany w restrykcjach DOC Bardolino i jego doskonałego wina DOCG Bardolino Superiore oznaczały, że Barbera , Sangiovese , Marzemino , Merlot i Cabernet Sauvignon może być również stosowany w mieszance (ograniczony do łącznego maksimum 20%).

Chociaż Corvina jest powszechnie uznawana za najwyższej winogron w Bardolino i zachodniej Veneto szerzej, jego supremacja została zakwestionowana w 1970 i 1980 roku przez wysokie  plony  Molinara. Na szczęście potencjał Corvina nigdy nie został zapomniany i nadal dostarcza ciału i kolorom wina Bardolino. Wina Bardolino (i rzeczywiście Valpolicella) były przez wiele lat przedmiotem wielu porównań z Beaujolais , szczególnie gdy świeże, młode Bardolino Novello zostało wprowadzone w 1987 r. Jako odpowiedź na secesyjne wina Beaujolais . Wiele innych włoskich DOC zaczęło również produkować wina z tej kolekcji. Winnice Bardolino znajdują się na wschodnim brzegu jeziora Garda, u podnóża Alp, które ciągną się aż do Trentino-Alto Adige . Klimat tutaj jest zrozumiały, świeży, z bryzą jeziora i chłodnym górskim powietrzem wiejącym przez obszar odpowiednio od strony zachodniej i północnej. Jezioro nieznacznie łagodzi zmiany temperatury i odbija jasne północne włoskie światło słoneczne na bardziej wyniesione winnice, pomagając im osiągnąć pełną dojrzałość fenolową w trakcie sezonu wegetacyjnego . Ta kombinacja chłodnych temperatur i jasnego słońca jest odpowiedzialna za podkreślenie jasnych, owocowych właściwości win Bardolino. Podobnie jak w Chianti i Valpolicella, strefa uprawy winorośli wcześniej usankcjonowana winami Bardolino została dramatycznie rozszerzona w latach 60. i 70. XX wieku. Wpływ ten był mniej oczywisty niż w Valpolicella, gdzie teren jest bardziej jednorodny, a lokalizacja winnic jest ważniejsza. Kluczowym trendem obserwowanym w Bardolino jest to, że gleby są bogatsze na południu niż na północy, co prowadzi do wyższych plonów i odpowiedniego spadku jakości. Wina produkowane w oryginalnych, tradycyjnych obszarach winnic, w pobliżu samego miasteczka nad jeziorem Bardolino, są oznaczone jako Bardolino Classico. Nieco mocniejsze, mocniejsze wina Bardolino Superiore uzyskały niezależny status DOCG w 2001 r. I obecnie są sprzedawane jako Bardolino Superiore .

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE