Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Burgenland Wina Austiackie
    Burgenland Wina Austiackie

Sklep Bachus - Burgenland Wina Austiackie

 

 

 

 

 

 

Burgenland region Wina Austiackiego, gdzie pełne i bogate czerwone wina wytwarzane są pod wpływem gorącego kontynentalnego panońskiego klimatu we wschodnim regionie Burgenland. W tym obszarze istnieje wiele wyróżnień, które odgrywają ważną rolę. Na przykład wzgórze Eisenberg w najbardziej wysuniętej na południe części Burgenlandu, cieszące się złożoną strukturą gleby i orzeźwiającymi wpływami klimatycznymi z sąsiedniej Styrii, które zapewniają idealne warunki do uprawy dla Blaufränkisch i innych odmian czerwonego wina o szlachetnych charakterach mineralnych i niezrównanej elegancji. Legendarna erupcja Rustera, renomowane słynne słodkie wino deserowe, uosabia silną tożsamość regionu Burgenland. Gęste, gliniaste gleby Środkowej Burgenlandu i obszaru Rosalia produkują Blaufränkisch ze szczególnie głębokimi owocami i wyjątkową długością. W górach Neusiedlersee, na zachodnim brzegu jeziora Neusiedl, różnorodność produkuje wina o wyrazistej mineralności i chwytających taninach. Gleby na wschodnich zboczach pasma górskiego Leitha składają się głównie z wapienia i łupku, stanowiąc wyjątkowy obszar dla Blaufränkisch, ale także dla win białych, w szczególności Pinot Blanc, Chardonnay i Grüner Veltliner. Wyjątkowe wina deserowe, takie jak legendarny Ruster Ausbruch, uzupełniają ofertę Burgenland w zakresie produkcji win. Rodzima odmiana Blue Zweigelt dominuje na wschodnim brzegu jeziora Neusiedl, gdzie produkuje mocne i soczyste wina czerwone, wraz z Blaufränkisch i St. Laurent, a region Seewinkel ma wyjątkowy mikroklimat, nadający mu reputację jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do produkcji wysokiej jakości szlachetnych win słodkich. Duża ilość wilgoci jest naturalnie tworzona przez duże jezioro wraz z niezliczoną liczbą mniejszych, płytkich jezior wokół winnicy, zachęcając do rozwoju dojrzałość z szlachetną pleśnią (Botrytis cinerea) Jesienią umożliwiającej produkcję wielkiego Beerenauslese i Trockenbeerenauslese win deserowych. Cenionych odmian do syntezy wyśmienitych win to Chardonnay, Scheurebe, Traminer i Riesling, drugi mający potencjał do produkcji wyjątkowych poziomów jakości. Innowacyjni i pionierscy producenci wina w Burgenland są regionami o największym potencjale, a na pewno powodem, dla którego odnoszą sukcesy w gospodarce winiarskiej. To dlatego często ich wina otrzymaliśmy tak wiele nagród i wyróżnień w ostatnich latach, nawet z międzynarodowych odmian i mocny czerwonej mieszanki wina. Efektywna z rocznika 2005, MITTELBURGENLAND DAC co pierwsze wino w Burgenland, aby otrzymać status DAC, i od tego czasu dołączyło Leithaberg DAC i Eisenberg DAC w 2008 roku i Neusiedlersee DAC w roku 2012. Co więcej, wprowadzenie regionalnie typowego profilu w rejonie Rosalia, ze szczególnym uwzględnieniem Blaufränkisch i Zweigelt. W 2018 r. Dawna skonsolidowana winnica Rosalia stała się piątym regionem DAC w Burgenlandzie.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE