Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Central Valley Chile Wina
    Central Valley Chile Wina

Sklep Bachus - Central Valley Chile Wina

 

 

 

 

 

 

Central Valley Chile Wina ( El Valle Central ) w Chile jest jednym z najważniejszych obszarów produkcji wina w Ameryce Południowej pod względem wielkości. Jest to również jeden z największych regionów winiarskich, rozciągający się od doliny Maipo (na południe od Santiago) do południowego krańca doliny Maule . Jest to odległość wynosząca prawie 250 mil (400 km) i obejmuje wiele rodzajów klimatu. Region winiarski Central Valley jest łatwo (i często) mylony z geologiczną Centralną Doliną, która biegnie z północy na południe przez więcej niż 620 mil (1000 km) pomiędzy pasmami przybrzeżnymi Pacyfiku i niższymi Andami.

 

Szeroki wachlarz stylów i jakości wina można znaleźć na tym dużym obszarze, od wielu różnych terroirów . Są to zarówno modne (i stosunkowo drogie) wina w stylu bordeaux produkowane w północnym Maipo, jak i starsze, bardziej znane winnice Maule; od przybrzeżnych równin zachodniego Colchagua do Andyjskiego podnóży Puente Alto . Dzięki eksperymentom tak popularnym w nowoczesnym świecie winiarskim, najwięcej uwagi poświęca się nowszym obszarom o bardziej klimatycznym klimacie , z nacis Central Valley jest również domem dla różnych winogron , ale sadzenia są zdominowane przez popularne na całym świecie Cabernet Sauvignon , Merlot , Syrah , Chardonnay i Sauvignon Blanc . Ważna jest także "ikona" winogronowa w Chile, Carmenere , podobnie jak Malbec w Mendozie po drugiej stronie Andów. Chłodniejsze zakątki Doliny Środkowej są coraz bardziej rozwinięte, ponieważ producenci win eksperymentują z odmianami takimi jak Viognier , Riesling, a nawet Gewurztraminer .

 

Ponieważ obszar objęty jest tak duży, a teren tak zróżnicowany, nazwa "Central Valley" na etykiecie jest mało prawdopodobne, aby komunikować coś konkretnego o stylu wina w butelce. Również w przypadku wielu niezależnie uznanych podregionów (takich jak Colchagua i Cachapoal ) większość win o dowolnej jakości jest w stanie określić swój podregion pochodzenia, a nie ogólną Central Valley. W rezultacie tytuł Dolina centralna jest najczęściej używany do produkcji wina produkowanego masowo z różnych źródeł.kiem na pogórze andyjskie i doliny rzeczne łagodzące chłodzące skutki Oceanu Spokojnego.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE