Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Chablis Region
    Chablis Region

Sklep Bachus - Chablis Region

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chablis region winiarski Burgundii - Chablis i Premier Cru Vaulorent.

Chablis to najdalej wysunięty na północ region Wina Burgundii we Francji . Chablis Appellation d'origine controle jest zobowiązany do używania wyłącznie winogron Chardonnay. Winorośl wokół miasta Chablis tworzy wytrawne białe wino znane z czystości jego aromatu i smaku. W porównaniu z białymi winami z reszty Burgundii, wino Chablis ma zazwyczaj znacznie mniejszy wpływ dębu . Większość podstawowych Chablis jest odkrytych i winifikowanych w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Chablis Appellation d'Origine Contrôlée zostały ustalone w styczniu 1938 r. , a młodsza nazwa Petit Chablis w styczniu 1944 r. Wszystkie winnice w Chablis objęte są czterema apelacjami o różnych poziomach klasyfikacji , odzwierciedlającymi wszystkie - istotne różnice w glebie i nachyleniu w tym rejonie północnym. Na szczycie klasyfikacji znajduje się siedem winnic Grand Cru, które znajdują się na jednym wzgórzu w pobliżu miasta Chablis. Drugą jakością są winnice Premier Cru, których było 40 na przełomie XX i XXI wieku, zajmując powierzchnię 1,853 akrów (750 ha). Apelacja AOC Chablis jest największą apelacją w regionie i charakteryzuje się największą zmiennością między producentami a rocznikami. Na końcu klasyfikacji znajduje się "Petit Chablis", w apelacji Petit Chablis. Wszystkie Chablis powstaje w 100% z winogron Chardonnay. Winiarze Chablis chcą podkreślić terroir gleby wapiennej i chłodniejszego klimatu, które pomagają utrzymać wysoką kwasowość . Wina Chablis charakteryzują się zielonkawożółtym kolorem i wyrazistością. Kwaskowatość podobna do jabłka , jest znakiem towarowym wina i może być zauważalna w bukiecie. Kwasowość może łagodzić z wiekiem, a Chablis to jedne z najdłuższych żywych przykładów Chardonnay.

Czterostopniowa klasyfikacja Chablis najlepiej dowodzi znaczenia południowych stoków na półkuli północne: Wina Grand Cru oferują zawsze bogatszy smak niż Premier Cru, Premier Cru niż zwykłe Chablis, a Petit Chablis uznawane za najsłabsze.

Wszystkie Grands Gru zgrupowane są w jednym bloku i zorientowane ku południowi i zachodowi, w kierunku wioski i rzeki. Każde z siedmiu Grands Crus ma własny styl. Grand Cru Chablis musi leżakować najlepiej przez całą dekadę.Najbardziej znane jest Les Clos zuwagi na długowieczność win i najlepszym smakiem. Dobre roczniki Les Clos potrafią mieć aromaty zbliżone do Soternes. Obecnie Chablis produkuje się z nastawieniem na eksport. Winnice wykupywane sa przez spółdzielnie jedna z największych jest La Chablisienne wytwarza dziś prawie jedną czwartą całego wina produkowanego w Chablis. Wina Chablis mogą zostać przyćmione przez Wina z Nowego Świata to wina produkowane poza tradycyjnymi obszarami upraw winorośli w Europie i na Bliskim Wschodzie, w szczególności z Argentyny , Australii , Chile , Nowej Zelandii , RPA i Stanów Zjednoczonych. Poziom i jakość win z szczepów Chardonnya mocno konkuruje z winami Chablis najwyższej klasy. Wybrani producenci Chablis:

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE