Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Chateau De Riquewihr Dopff & Irion
    Chateau De Riquewihr Dopff & Irion

Sklep Bachus - Chateau De Riquewihr Dopff & Irion

 

 

 

 

 

 

 

Chateau De Riquewihr Dopff & Irion - historia Dopff-Au-Moulin rozpoczęła się w 1574 roku w małej miejscowości Riquewihr, której okolice uważane są obecnie za jeden z najpiękniejszych regionów winiarskich w Alzacji. To właśnie tam Jean Daniel, założyciel firmy, po raz pierwszy miał styczność z winem. Jednak dopiero dwa wieki później powstała niezależna winnica będąca w pełni rodzinnym biznesem. Obecnie w skład firmy Doff-Au-Moulin wchodzą trzy winnice, którym nadano apelację AOC Alsace Grand Cru. Zarządzają nimi jednocześnie trzy pokolenia rodziny Dopff. Chateau De Riquewihr Dopff & Irion początkowo to była kołyską domu Riquewihr była w średniowieczu szczególnie aktywnym i kwitnącym miastem dzięki sławom win, które eksportowała w całej Europie Północnej. Pobliski Ren był główną drogą komunikacyjną tamtych czasów. Rodziny Dopff i Irion, których ślady sięgają XVI wieku w winnicy, z pokolenia na pokolenie stały się owocne: winnica i Château de Riquewihr. Zamek, zbudowany w 1549 roku, był pierwotnie własnością książąt Wirtembergii, którzy przez pięć wieków dominowali nad miastem i jego regionem. Obecnie nazywamy Riquewihr "perłą Alzacji". Wyjątkowe bogactwo architektury i jej dekoracje świadczą o jej świetności z przeszłości. Zamek Riquewihr Dopff i Irion oferuje całą gamę apelacji, odmian winogron, grand crus, miejsc i specjałów alzackich winnic. Odkryj wspaniałe wina z gastronomii, które wyrażają z charakterem wyjątkową typowość ich oryginalnego terroir. Nazwisko rodziny Dopff od zawsze było powiązane z gminą Riquewihr, miastem sklasyfikowanym jako jedna z najpiękniejszych wiosek we Francji utrzymując Chateau De Riquewihr Dopff & Irion. W czasie II wojny światowej René Dopff postanowił opuścić swoją rodzinę, aby dołączyć do Wolnych Sił Francuskich. W Brygadzie Alsace-Lotaryńskiej zaprzyjaźnia się z André Malraux, który zostanie następnie mianowany ministrem kultury pod przewodnictwem Charles'a de Gaulle'a. Pod koniec II wojny światowej, René Dopff i Madame Veuve Irion, dwa duże nazwiska w winiarstwie w Riquewihr, łączą siły. Tak zaczyna się historia Dopff & Irion. Jedną z ich pierwszych decyzji jest przejęcie historycznego zamku Riquewihr. Rene Dopff jest charakterystyczny i prestiżowych producent znakowania dziesięcioleci alzacką winnic, sprzyjając Wino (na przykład przez wprowadzenie do nich winnic redukcji wydajności) jako unowocześnienia etykiet; jest to szczególnie pierwsze połączenie odmian winogron z określonymi obszarami i glebami.

Dobre wina z Alzacji

Dopff-Au-Moulin Francja


1549 Chateau De Riquewihr Dopff & Irion nastąpiła budowa imponującego zamku Riquewihr, rezydencji książąt Wirtembergii, którzy będą rządzić ponad 5 wiekami w regionie.

1945  Dom Dopff & Irion powstaje z połączenia dwóch rodzin.

1962 Riesling Dopff & Irion - Clos des Murailles 1960" serwowane na inauguracyjnym posiłku "Paquebot de France"

1970 Riesling The Walls 1967" serwowane w menu Elysee

1998 Winiarni Piwnicy z Pfaffenheim przejmuje firmy Dopff & Irion i Le Clos Château d'Isenbourg.

2002 Chateau De Riquewihr Dopff & Irion uzyskuje miano jako najlepszy francuski producent wina na Międzynarodowym Konkursie Wina i Ducha

 

2016 Chateau De Riquewihr Dopff & Irion uznany  jako "Najlepszy krajowy producent 2016" AWC w Wiedniu

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE