Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Chateau Saint Blaise –Francja – Langwedocja

Wina z Cateau Saint Blaise i Chateau Viranel zawdzięczamy Cecile Bergasse. Piekna, młoda dziewczyna z Langwedocji pojawiła się w Polsce przypadkiem i pozostała w śród nas, znajdując tu swój dom. Przywiozła do nas także wina, wytwarzane przez ojca z Chateau Saint Blaise i wuja z Chateau Viranel. Obie winnice leżą w dolinie rzeki Orb w pobliżu miasteczka Cessenon w Langwedocji. Wyjątkowy klimat, prawie 320 dni słonecznych w roku i regularne wiatry od morza tworzą warunki wyjątkowo sprzyjające uprawie zdrowej winorośli. Właściciel Saint Blaise Gaston Bergasse przez lata pracował jako informatyk. Kiedy zdecydował się wrócić i kontynuować pracę w należącej od 1715 roku do rodziny Bergasse winnicy, postawił na uprawę biodynamiczną. Wykluczył stosowanie wszelkich produktów syntezy chemicznej, zarówno jako środków ochrony roślin jak i nawozów. Wiedzę zawodową wykorzystał natomiast stosując komputerową kontrolę wszelkich procesów podczas wiwifikacji i dojrzewania wina. Warto podkreślić, że wina z Saint Blaise są jednymi z niewielu, przy których dojrzewaniu stosuje się także beczki z polskiego dębu.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE