Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Chateau Viranel – Francja – Langwedocja

Winnice Chateau Viranel należą do drugiego z braci Bergasse – Gerarda. Znajdują się również nad rzeką Orb, po drugiej stronie malowniczej doliny. Posiadłość należy do rodziny Bergasse od ponad 300 lat. Przekazywane z pokolenia na pokolenie wiedza i umiejętności owocują powstawaniem wyjątkowych win, docenianych w najlepszych restauracjach Francji. Także w Polsce stały się one elementem winiarskiego krajobrazu. Być może dzięki temu, że rodzina Bergasse od wieków miała związki z Polską. Pułkownik Bergasse, oficer napoleoński internowany w twierdzy Boyen w Giżycku, zaprzyjaźnił się z wieloma polskimi arystokratami i i kontakty te pielęgnował. Winami z Cateau Viranel zachwycił się między innymi Roman Polański, próbując je w Krakowie podczas bankietu z okazji premiery filmu „Pianista”. Jak piszą Bieńczyk i Bońkowski w :Winach Europy”: „Posiadłość nienależny do najbardziej znanych, unika win spektakularnych, preferuje styl delikatny, lekko wycofany, co sprawia, że wina te są znakomite do posiłków”.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE