Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Chile Wina

Chile Wina – wszystko rozpoczęło się za pośrednictwem mnichów, którzy wszędzie gdzie się poruszą zawsze zasadzą jedną z winorośli. Podobnie było z Winami  Chile początki XVI w lub wcześniej pierwsze nasadzenia pojawiły się dzięki mnichom. Początkowo Wina Chile były niskiej jakości do czasu inwestycji Europejskich winiarzy pełnych wiedzy i praktyki na początku XX w zaczęli produkować dobre Wina Chile.

Historia winiarstwa w Chile sięga XVI w. i jest powiązana z przybyciem europejskich misjonarzy, którzy sadzili winorośl, żeby robić wina w celach sakramentalnych.

Wina Chile różnią się smakiem i charakterystyką podobnie jak cały region Wina Chile. Kraj jest  rozciągnięty na długość 4317 km i wąski na 164 km gdzie tereny są zróżnicowane, co sprawia, że Wina Chile z różnych regionów  będą się różnić. Chile Wina region jest rozciągnięty pomiędzy Oceanem Spokojnym z zachodu i Andami od wschodu i ma świetne warunki uprawy winorośli.

W Chile kluczowym elementem wpływającym na terror jest klimat Pacyfik chłodzi i Andy nawadniają przy roztopach. Tereny Chile Wina rozciągają się na około 1174 km od północnych winnic Atacama aż do  południowych  Malleco Valley. W północnych regionach Chile Wina klimat jest znacznie cieplejszy, a w okolicach Bio-Bio jest bardziej wilgotno i deszczowo.

Central Valley obecnie jest uznawany z najlepszy terror Chile, gdzie klimat jest gorący i suchy, ale amplitudy dzienne są na tyle znaczące, że pomaga to winogronom odpoczywać i zachować dobry poziom kwasowości.

Chile zostało rozsławione dzięki szczepowi Carmenere, który pozwala produkować wina mocno owocowe i niedrogie utrzymując dobrą jakość wina. W Chile dobrze poza Carmenere czują się szczepy win: Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, Pinot Noir, Cabernet Franc, Malbec, Chardonnay i Sauvignon Blanc, Viognier, Pinot Grigio, Riesling…

Ważne regiony Wina Chile:  Coquimbo: Elqui Valley, Limarí Valley, Choapa Valley. Aconcagua : Aconcagua Valley, Casablanca Valley, San Antonio Valley. Central Valley : Maipo Valley, Cachapoal Valley, Curicó Valley, Maule Valley. Southern: Itata Valley, Bío-Bío Valley, Malleco Valley…

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE