Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Dao region Wina
    Dao region Wina

Sklep Bachus - Dao Portugalia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dão Dao to portugalski region winiarski położony w Região Demarcada do Dão z podregionem Dão-Lafões w Centro w Portugalii . Dao region wina portugalskiego zalicza się do najstarszych uznanych regionów winiarskich wina Portugalii . Wino Dao produkowane jest w górzystym regionie o umiarkowanym klimacie , w obszarze Rio Mondego i Dão w północno-środkowym regionie Portugalii. Region Dao stały się Denominação de Origem Controlada (DOC) nazwa w 1990 DAO regionie pochodzenie Touriga Nacionalwinorośli, która jest głównym składnikiem wina porto. Region winiarski Dão położony jest na płaskowyżu osłoniętym z trzech stron granitowymi łańcuchami górskimi Serra da Estrela , Serra do Caramulo i Serra da Nave . Dzieki górskim terenom region Dão utrzymuje klimat w umiarkowanym klimacie z dala od wpływu pobliskiego Oceanu Atlantyckiego . Region Dão doświadcza obfitych opadów w miesiącach zimowych i długich, ciepłych, suchych latach poprzedzających zbiory . Winnice regionu są sadzone na piaszczystej, przepuszczalnej glebie na granitowej skale. Obszar Dao jest domem dla kilkudziesięciu odmian rdzennych winogron, przy czym większość produkcji wina pochodzi z Touriga Nacional, Tinta Roriz , Jaen , Alfrocheiro Preto i Encruzado . 80% produkcji w regionie Dao to wina czerwone, a przepisy DOC przewidują, że co najmniej 20% produkcji musi pochodzić z Touriga Nacional. Zdarza się że niektóre z najlepszych win Dao rezerwowych mogą mieć oznaczenie Dão nobre (co oznacza szlachetny Dão). Wysoka apelacja rezerwy Dao Garrafeira, wymaga , by wina były minimum 12,5% i było poddane procesowi dojrzewania co najmniej 2 lata w beczkach z dębu. Maksymalna wydajność czerwonego winogrona wynosi 70 hl / ha . Czerwone wina Dao są bardzo taniczne z powodu długich okresów maceracji podczas produkcji wina. Wielu producentów Dao korzysta z dębu francuskiego i portugalskiego. Niektórzy producenci Dao koncentrują się na tworzeniu bardziej owocowych stylów z gładszymi taninami. Historycznie rzecz biorąc, białe wina znane były z tego, że są nadmiernie utlenione i pełne , ale bardziej nowoczesne wina wytwarzają białe wina, które są świeże, owocowe i pachnące. Encruzado jest głównym winogronem białych obszarów, z kilkoma mieszankami Malvasia Fina i Bical. Garrafeira Wina białe wymagają co najmniej 0,5% więcej alkoholu niż 11,5% DOC i co najmniej 6 miesięcy w dębie. Maksymalna dopuszczalna wydajność dla białych winogron winnych wynosi 80 hl / ha.

 

Podregiony Dao:

Alva

Besteiros

Castendo

Serra da Estrela

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE