Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Felix Solis – Hiszpania – Valdepenas

Najstarsze świadectwa historyczne, potwierdzające tradycje wytwarzania wina w regionie Valdepenas, pochodzą już z czasów rzymskich. Zajmujący obszar Valdepenas do połowy XII wieku Maurowie, uzyskali zgodę Kalifatu na spożycie wina w trakcie jego produkcji, co było poważnym odstępstwem od koranicznych reguł. Produkcja wina w regionie zachowała ciągłość aż do czasów współczesnych. Firma FeliX Solis datuje swoje początki w latach 50 – tych XX wieku, kiedy to założyciel firmy Felix Solis Fernandez przeprowadził się wraz z całą rodziną do Valdepenas. Nabył tam winiarnię usytuowaną w XVII wiecznym domu. Początki działalności firmy to transport wina w zbiornikach do Madrytu, ręczne butelkowanie i sprzedaż do miejscowych restauracji. Od tego momentu cały proces produkcji do Valdepenas, a poziom technologii został znacząco podniesiony. W tym samym czasie rozpoczęła się ekspansja firmy na rodzimym rynku, a zaraz potem na rynkach zagranicznych. W latach 70 – tych wybudowano nową wytwórnię o zdolności produkcyjnej 6000 butelek na godzinę. Obecnie firma jest w czołówce największych producentów wina. Po za Valdepenas dysponuje zakładami do butelkowania w Szanghaju, w Chinach, w Czechach i na Teneryfie. Firma jest nadal w posiadaniu potomków założyciela. Kontynuowana jest także jego filozofia produkowania win o możliwie najkorzystniejszej relacji jakości do ceny.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE