Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Glen Scotia Whisky Distillery
    Glen Scotia Whisky Distillery

Sklep Bachus - Glen Scotia Whisky Distillery

 

 

 

 

 

 

Glen Scotia Whisky Distillery leży w regionie Campbeltown na krańcach półwyspu Kintyre w Szkocji należąca obecnie o Loch Lomond Distillery Co. Gorzelnia Glen Scotia Whisky założona w 1832 na przełomie swojej działalności często zmieniała właścicieli przy czym też trzykrotnie zawieszana linia produkcji . Obecnie Glen Scotia Whisky jest w posiadaniu Loch Lomond Distillery Ltd. W 1996 produkcja ruszyła w bardzo ograniczonej formie, by w pełni ruszyć w roku 2000. W międzyczasie Glen Scotia Whisky została wystawiona na sprzedaż i czeka na nowego właściciela po dziś dzień. Nie wróży  to nic dobrego. Lecz też są zalety Glen Scotia Whisky, dostęp do bogatych zasobów wody, torfu, zboża oraz rosnący rynek zbytu w Wielkiej Brytanii. Dziś roczna produkcja gorzelni to około 600 tysięcy litrów czystego alkoholu, czyli zalicza się do jednych z najmniejszych szkockich producentów Whisky. Wraz z przejęciem destylarni przez Loch Lomond Distillery Co w 2014 roku znacznie ożywiło linię produkcyjną, zagłębiono się tradycję produkcji Whisky Campbeltown. Glen Scotia Whisky zawsze produkowała dwa rodzaje whisky; torfowane i niepoddane obróbce. Zazwyczaj Peated whiskey jest produkowany przez okres 6 tygodni rocznie. Te dwa style będą utrzymane w przyszłości, ponieważ są to cechy stylu Campbeltown, z których  Glen Scotia Whisky jest znana. Z biegiem lat jakość whisky Glen Scotia uległa poprawie dzięki dłuższej fermentacji i kadzi słodu jęczmienia, a także wolniejszej i bardziej ostrożnej destylacji. Ale ogólnie rzecz biorąc proces pozostaje taki sam jak zawsze. Chociaż już nie słodzą własnego jęczmienia natomiast kupują w szkockim słodowanym jęczmieniu zgodnie z dokładną specyfikacją, aby zachować prawdziwość tradycji Glen Scotia Whisky w procesie destylacji.

 

 

Polecane Whisky Glen Scotia


Whisky Glen Scotia 14 years

Whisky Glen Scotia 12 years

Whisky Glen Scotia 17 Year Old

Whisky Glen Scotia 1973 (26 Years Old)

Whisky Glen Scotia Heavily Peated Single Malt Cask #525

Whisky Glen Scotia 1991 Signatory Vintage (wydane przez Signatory Independent Bottler)

 

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE