Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Glenlivet Whisky Speyside
    Glenlivet Whisky Speyside

Sklep Bachus - Glenlivet Whisky Speyside

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Glenlivet Whisky Speyside

 

The Glenlivet Whisky została założona w 1824 roku przez George Smith i do dnia dzisiejszego dostarcza na rynek globalny wysokiej jakości Whisky single Malt. Glenlivet ułożona jest w regionie Speyside w miejscowości Drumin należącej do Szkocji. Glenlivet znana jako The single malt that started it all (z ang: single malt, od którego wszystko się zaczęło). Obecnie jest najlepiej sprzedającą się whisky słodową w USA, oraz nr 2 wśród szkockich whisky single Malt na świecie.

Destylarnia Glenlivet Whisky jako nieliczna była czynna podczas wielkiego kryzysu. 1822 Whisky Glenlivet zdobył królewskie uznanie – sam król Jerzy IV podczas swojej wizyty w Szkocji poprosił o szklaneczkę słynnej już whisky Glenlivet. W roku 1824 George Smith założył własną destylarnię w Livet Valley. Whisky Glenlivet dojrzewała w ręcznie robionych beczkach wyzwalających bogaty, zrównoważony smak słodu. W roku 1884 Glenlivet Whisky zdobyło uznanie i dobre oceny na rynku lobalnym.

W 1884 roku Glenlivet Whisky otrzymała pierwszą w regionie licencję oraz prawo do wyłącznego użytkowania nazwy The Glenlivet. W 1933 roku po zniesieniu Prohibicji w USA, kapitan Bill Smith Grant, prawnuk założyciela destylarni, George’a Smitha wysłał Glenlivet Whisky za Atlantyk. W niedługim czasie The Glenlivet stał się nr 1 pośród whisky single Malt na rynku amerykańskim i utrzymuje tę pozycję do dziś. W 2010 roku z szybkim i mocnym rozwojem marki, The Glenlivet rozbudował swoją destylarnię. Oficjalnego otwarcia dokonał Jego Królewska Wysokość Książę Walii – Karol, podczas czerwcowej wizyty w Speyside.

Najważniejszą cechą Glenlivet Whisky Speyside jest umiejętne dobranie odpowiednich składników do produkcji Glenlivet Whisky Speyside

Woda jedna z podstawowych składników do produkcji whisky jest pobierana z Josie's Well. Natomiast jęczmień dostarczany jest z miejscowości Portgordon. Unikalna forma alembików w destylarni The Glenlivet nie zmieniła się od ponad 150 lat – mają charakterystyczny, bulwiasty kształt i długą, smukłą szyjką, co pomaga uzyskać produkt o lekkim smaku. Na terenie Glenlivet Whisky Speyside znajduje się w sumie 15 destylatorów a sam zakład jest uznawany za jeden z najbardziej przyjaznych środowisku w Szkocji. Glenlivet Whisky Speyside kupażuje w beczkach po bourbonie, co jest normalną praktyką pośród producentów. Niektóre z gatunków Glenlivet Whisky leżakują w beczkach po sherry i porto. Obecnie Glenlivet Whisky Speyside należy do francuskiego producenta alkoholi, firmy Pernod Ricard. Glenlivet Whisky Speyside mieści ponad 65 000 beczek whisky. Najwięcej produkcji jest wypuszczana jako The Glenlivet single Malt. Pozostała część służy do sporządzania mieszanych whisky wydawanych przez Pernod Ricard, takich jak na przykład Chivas Regal czy Royal Salute.

 

 

Podstawowe Whisky Glenlivet

 

The Glenlivet 12 Year Old bardzo łagodna Whisky o zrównoważonym smaku, wizytówka szkockiego regionu Speyside.

The Glenlivet 15 Year Old French Oak Reserve poważne whisky o wyjątkowo wyrazistym smaku i zaliczająca procesowi dojrzewania w beczkach z francuskiego dębu z regionu Dordogne.

The Glenlivet Nadurra 16 Year Old Cask Strength wyższa klasa whisky 16-letnia z wyraźnie zaznaczoną beczką, niefiltrowana na zimno.

The Glenlivet 18 Year Old – whiski wysublimowane o dojrzałabym ekskluzywnym smaku. Whisky z najbardziej utytułowanych reprezentantów rodziny single Malt w destylarni Glenlivet.

The Glenlivet Archive 21 Year Old – 21 letni wariant produkowany w limitowanych partiach

The Glenlivet XXV 25 Year Old – wyjątkowy wariant dojrzewający w indywidualnie selekcjonowanych beczkach po sherry. Whisky o intensywnym, jedwabistym i eleganckim smaku.

 

Linia Select Super Premium


The Glenlivet Cellar Collection 1964 Cask Strength

The Glenlivet Cellar Collection 1969 Cask Strength

The Glenlivet Cellar Collection 1972 Cask Strength

The Glenlivet Cellar Collection 1973 Non Chill Filtered

The Glenlivet Cellar Collection 1980 Non Chill Filtered

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE