Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Gosset Champagne - Szampany
    Gosset Champagne - Szampany

Sklep Bachus - Gosset Champagne - Szampany

 

 

Gosset Champagne jest najstarszym znanym producentem wina w Szampanii, którego początki sięgają 1584 roku. Położona w małej wiosce Grand Cru Aÿ, 5 km od Epernay, Gosset ma dość znanych sąsiadów, w tym Bollingera. Produkcja jest jednak znacznie niższa niż w większych domach, przy około 1,3 miliona butelek, gdzie, podobnie jak Moët & Chandon, zbliża się do 30 milionów. Dzięki tej niewielkiej produkcji szampana Gosset koncentruje się na jakości swoich win, a nie na ilości. Uważałem, że styl Różowego Gosseta jest nieco poważny, czasem prawie utleniony. Jak to wszystko się zmieniło; wino jest teraz cudownie czyste, o smaku dzikiej róży, czerwonej porzeczki i brzoskwini, wspaniałych aromatów i nieskazitelna. Historia rodziny GOSSET rozpoczyna się od pierwszego oficjalnego przodka linii, Jean GOSSET (1484-1556), „Lord of Aÿ and Mareuil”. Szesnaście pokoleń w bezpośredniej linii zostanie zilustrowanych za nim w Ay w Szampanii jako radni, burmistrzowie, prokuratorzy, ale przede wszystkim w kulturze winorośli i handlu winami szampańskimi. Niezależnie od czasu ci mężczyźni i kobiety mieli wyłączną ambicję sublimacji swojego terroiru. Połączenie pod koniec XX wieku z rodziną Cointreau i narodziny rocznika Cuvées CELEBRIS zakończy się wprowadzeniem szampana GOSSET do wyższych sfer prestiżowych Maisons we Francji i za granicą. Pasja, która przez lata kształtowała charakter i styl obecnie gwarantuje prestiżowy wizerunek i reputację najstarszej winiarni w regionie, której nazwa dziś rezonuje jako gwarancja doskonałości dla wszystkich miłośników wielkich szampany. Dom Szampana Gosset Champagne poświecił ponad cztery stulecia, aby utrwalić know-how rodzinnego rzemiosła w rozwoju win szampańskich abyś dziś mógł się cieszyć doskonałym smakiem szamapana. W 1584 r. Pierre Gosset, Alderman z Aÿ i winiarz, produkował wina spokojne, często czerwone, ze zbiorów własnych winorośli. W tym czasie o uznanie przy stole królów Francji rywalizowały dwa wina: Aÿ i kilkaset mil dalej na południe wino Beaune. Oba wina zbudowane były na bazie szczepów szlachetnych odmian winogron: Pinot Noir i Chardonnay. W XVIII wieku wina Aÿ i regionu stały się Wina musujące. Dzisiaj wina są prezentowane w zabytkowej butelce, dokładnej reprodukcji tej używanej od XVIII wieku przez szampana GOSSET. Około 1760 r. Jean GOSSET po raz pierwszy zastosował to, co stanie się godłem Domu GOSSET: zabytkową butelkę. Elegancka butelka Szampana, z odbijanymi bokami i ekstremalną elegancją, jest ekskluzywnym modelem, który pojawił się w kolekcji starych butelek tej rodziny. Swój przydomek zawdzięcza kolorowi „antycznego szkła” nadawanemu szklanej paście, która wchodzi w jego skład. Butelka używana dziś w Cuvées Antiques of the House to wierna replika, której model, ozdobiony kołnierzem, unikalny w kolorze szampana, pozwala na szybką identyfikację. Dziś ta zabytkowa butelka jest dostępna w pół-butelkach, butelkach, magnumach i jeroboamach.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE