Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Graciano

Graciano to czerwona odmiana winorośli , najczęściej uprawiana w regionie  La Rioja i regionie Navarra. W osiemnastym wieku Szczep Graciano był bardzo popularnym szczepem i wysoce docenianym. Obecnie stosowany jest nieczęsto. Kwitnie i dojrzewa późno, dlatego zbiory Szczepu Graciano następują po zebraniu gron Tempranillo w La Rioja. Pień jest smukły i wyprostowany. Pięcioramienne liście są ciemnozielone z wierzchu, mechate pod spodem, charakteryzują się posiadaniem głębokich zatoczek w górnej części oraz ich brakiem w dolnej. Kiść małej lub średniej wielkości jest mocno zwarta, o cylindrycznym bądź stożkowatym kształcie. Dojrzałe jagody mają ciemną, granatowo-czarną barwę skórki. Wina powstałe z domieszka Szeczepu Graciano są solidne, pełne i gęste. Dlatego też Szczep Graciano często jest stosowany do kupażu aby nadać tęgości i obfitości ciała dla win.  Wina powstałe z Graciano nadają się doskonale do długiego starzenia w dębowych beczkach, dzięki temu ich żywotność w butelkach z łatwością może przekraczać nawet 20 lat.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.