Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Gran Feudo – Winiarnia Chivite Navarra

W 1647 roku powstała winiarnia Chivite. Dokumentują to Archiwa Aktów Notarialnych w Tuledzie. Znajduje się tam podanie Juan’a Chivite oraz jego siostry, o następujących zapisach „winiarnia o zdolnościach produkcyjnych 150 butelek wina z beczki, zajmująca obszary Domu Pedra Ximenes’a, ulicę Real oraz winnicę w kształcie kwadratu o wymiarach 1320 stóp, położoną przy ulicy Cascante.
W 1791 roku dyrektorem firmy został José Chivite i przewodził nią aż do połowy XIX wieku. Następcą José został jego syn Claudio Chivite. Claudio był utalentowanym i energicznym biznesmenem. Wybrana przez niego strategia utorowała drogę do obecnego kształtu i potęgi firmy. W 1860 roku Chivite rozpoczął export win do Francji, kiedy to nastąpił tam gwałtowny spadek produkcji win francuskich. W 1872 roku w Cintruénigo zbudowano winiarnię Calle Caballeros,  która funkcjonuje do dnia dzisiejszego.
W 1877 roku rodzinną firmę odziedziczył syn Claudia Chivite, Felix. Felixa tak jak ojca cechował energiczny duch przedsiębiorczości. Z sukcesami zarządzał firmą przez 50 lat. Felix Chivite założył siedzibę firmy w Bilbao. W tamtych czasach miejsce to było centrum hiszpańskiego handlu winem i dynamicznej wymiany międzynarodowej, a imię Chivite było znane i poważane przez licznych handlarzy winami.   
W 1879 roku matka Claudio Chivite kupiła dom przy Madrid Street w Cintruénigo, który stał się rezydencją rodziny. Budynek nazwano Główną Gospodą. Dom był często odwiedzany przez kupców, co bezpośrednio przyczyniło się do rozwoju i popularności win Bogegas Chivite. W 1928 roku nazwę firmy zmieniono na ”Viuda de Félix Chivite”, a po śmierci Felix Chivite nazwano ją “Hijos de Félix Chivite”.

W 1967 roku ustanowiono apelację win jakościowych Denominación de Origen Navarra, jednym z jej założycieli był Julián Chivite. W 1975 do portfolio firmy wprowadzono wina marki Gran Feudo. Obecnie jest to sztandarowa marka producenta.W 1985 roku z okazji 125 rocznicy rozpoczęcia eksportu wprowadzono prestiżową kolekcje win, o nazwie: Colección 125.
W 1988 roku wdrożono w winiarni najnowocześniejsze technologie winifikacji. Równocześnie firma nabyła najlepsze areały pod uprawę winorośli lub podpisała kontrakty z właścicielami winnic w regionie Navarra. Do 2009 roku Bodegas Chivite kontynuował geograficzną ekspansję w czołowych winiarskich regionach Hiszpanii. Firma nabyła posiadłości w Senorio de Arinzano w Północnej Navarze oraz  Vina Salceda w regionie Rioja. Założono również posiadłość La Horra w sercu apelacji Ribera del Duero, gdzie komponowane są wina z mieszanki szczepów Tempranillo, Cabernet Sauvignon i Merlot. W 2009 roku producent rozpoczął działalność w winiarskim regionie Rueda.
W 1998 roku, Bodegas Chivite znalazł się wśród założycieli fundacji Fundación para la Cultura del Vino, zrzeszającej 5 najstarszych i najbardziej prestiżowych winiarni w Hiszpanii.  
Aktualnie Bodegas Chivite zatrudnia 150 pracowników, wina sprzedawane są w 60 krajach, na całym świecie. Marki win należące do portfolio Bodegas Chivite to:
Gran Feudo, Gran Feudo "Edición", Colección 125, Vina Salceda, Parador.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE