Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Groot Constantia wina RPA
    Groot Constantia wina RPA

Sklep Bachus - Groot Constantia wina RPA

 

 

 

 

 

 

 

Groot Constantia winnica leży w żyznej dolinie Constantia. Groot Constantia dorobiła się bogatej historii, która pokazuje, jak miłość jednego człowieka do wina ustanowiła pierwszą farmę winorośli w Afryce Południowej ponad 330 lat temu i jak te 891 morgów ziemi tworzyły początki handlowego południowoafrykańskiego przemysłu winiarskiego, z cesarzami i królami takimi jak Frederick the Great of Prusy i Louis Phillipe (król Francji) kupują "Constantia Wyn" na aukcjach w całej Europie. Wino do Groot Constantia jako najstarsze wino w Afryce Południowej stało się tak znane, że pojawia się w powieści Jane Austen "Sense and Sensibility" jako lekarstwo na złamane serce i jest pijane, aby podnieść ducha postaci w "Tajemnicy Edwina Drooda" Charlesa Dickensa. Groot Constantia ulubione wina Napoleona, często degustowane podczas jego wygnania na wyspie Świętej Heleny. Gubernator SIMON VAN DER STEL PRZEDSIĘBIORSTWA WSCHODNIEJ INDII (VOC) dotarł do stacji zaopatrzenia w Cape w 1679 roku. Po przybyciu do żony przybył do towarzystwa swoich dzieci i szwagierki, Cornelii Six. Powrót w Holandii Van der Stel zdobył solidne doświadczenie w uprawie winorośli w swoich winnicach w Muiderbergh. Sztuka wina i brandy, której się tam nauczył, wkrótce wdroży tutaj na przylądku. KOMISARZ RIJCKLOFF VAN GOENS były gubernator Cejlonu i członek Rady Indii odwiedzili Przylądek, odzyskując się z choroby. Polecił on Izbie Siedemnastu, organowi zarządzającemu VOC, że kraj ten powinien zostać przyznany Simon van der Stel. Po wizycie Wysokiego Komisarza Hendrika Adriaana van Rheede'a z Drakenstein, Van der Stel otrzymał 13 lipca 1685 r. Tytuł na 891 morgenów (około 763 hektarów). Ziemia rozciągała się na południe do sąsiednich wolnych gospodarstw burgundzkich Steenberg i Zwaanswyk, a od północy sięgał aż do zalesionego obszaru o nazwie Piekło. VAN DER STEL NAZWISŁ SWOJĄ KONSTRANCJĘ FARM uważa się, że Van der Stel nazwał gospodarstwo córką Van Goensa w uznaniu jego pomocy i wsparcia w uzyskaniu ziemi uprawnej. Inna teoria mówi, że farma została nazwana na cześć statku VOC "Constantia". Najprawdopodobniej nazwał farmę po łacińskim słowie trwałości lub niezłomności, atrybuty Van der Stela bardzo się ceniły. ORYGINALNY DOM DWUSTRONNY wydaje się, że został zaprojektowany w późnym stylu holenderskiego renesansu. Podróżny Francois Valentijn (1666-1727) opisał go jako dwupiętrowe mieszkanie z dwoma lub trzema schodami prowadzącymi do frontowego pokoju lub voorhuis, wyłożone białym marmurem i czerwonym kamieniem. Na środku podłogi wisiał wielki pięciokąt w kształcie Zamku Dobrej Nadziei. Po obu stronach voorhuis znajdowały się wielkie sale, również z białymi marmurowymi podłogami. Wino Groot Constantia produkuje nagradzane wina, które zadowolą każde podniebienie.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE