Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Hardy Cognac
    Hardy Cognac

Sklep Bachus - Hardy Cognac

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maison Hardy Cognac zapoczątkował w 1863 roku zakładając Don Maison Hardy. Dom Cognac Hardy Cognac zawdzięcza swoją nazwę angielskiemu dżentelmenowi, który lubił wysiadywać z Londynu tak często, jak tylko mógł, i kierować się do Charente, by sprawdzić postępy najlepszego kruka koniaku Hardy Cognac. W końcu uległ urokom i 1863 roku, przeprowadzając się na stałe do Charente założył Dom Hardy Cognac. Jako znak jego wielkiego przywiązania do Francji i Francuzów posunął się nawet do przyjęcia galijskiej formy jego chrześcijańskiego imienia, odtąd znanego jako Antoine Hardy. Przyjął także kultowego francuskiego koguta jako emblemat swojej nowej firmy. Syn Antoine'a Hardy'ego, Valère, był od wczesnych lat zaangażowany w rodzinny biznes. Zdając sobie sprawę z ewolucji na rynku międzynarodowym, skupił się na zwiększeniu eksportu na wschód i północ Europy. Valère Hardy zmarł przedwcześnie, tuż przed wybuchem W 1945 roku trzy rodziny Armanda weszły w rodzinną firmę: Philippe, Jacques i Francis. W 1955 roku dołączył do nich ich czwarty brat, Jean-Antoine Hardy. Arthur Hardy zmarł w 1957 roku, a Maison Hardy w końcu został spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, a Jacques Hardy jako dyrektor zarządzający. Nowe rynki zaczęły się otwierać w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Afryce. Kogut dorastał. Wielkiej Wojny. Armand, jedno z jego pięciorga dzieci, przejął stery Maison Hardy. Armand nadal będzie prowadził rodzinny biznes do 1957 roku. Podobnie jak jego ojciec, Armand Hardy skoncentrował się na rynkach Europy Środkowej celem większej reklamy Hardy Cognac . W 1981 roku dwaj najwięksi amerykańscy importerzy przejęli Jacquesa Hardy'ego, aby stworzyć prawdziwie wyjątkowy Cognac dla rynku luksusowego: narodziła się Perfection. Prestiżowe szklarnie Cristallerie Daum zostały poproszone o wykonanie unikatowej, specjalnie zaprojektowanej karafki. Artysta Jacques Carzou otrzymał zlecenie na wyprodukowanie oryginalnej litografii, która towarzyszyłaby temu przełomowemu koniakowi. Jacques Hardy nadal prowadził firmę aż do przejścia na emeryturę w 1999 roku, kiedy to A. Hardy i Cie przemianowano na Hardy Cognac. Butelka Grande Champagne Cognac butelkowana przez Jacquesa Hardy'ego w 1983 r. Została ostatecznie wypuszczona, umieszczona w cennej drewnianej skrzynce i schwytana w specjalną karafkę Caryota, zaprojektowaną przez Marie-Claude Lalique. Cuvée Bénédicte został wydany w limitowanej edycji 333 ponumerowanych butelek, z których każda nosi sygnaturę Bénédicte Hardy, bezpośredniego potomka Antoine'a Hardy'ego. Do dziś dnie Hardy Cognac jest wysoce docenianym konikiem wysokiej jakości.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE