Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Joseph Drouhin

w1880 roku Joseph Drouhin odważny i przedsiębiorczy młodzieniec pochodzący z Chablis osiedlił się w Beaune, w regionie Burgundia. W wieku 22 lat założył swoją winiarnię. Jego marzeniem było tworzenie wysokiej jakości win, które będą nosiły jego imię. W 1957 roku syn Joseph’a - Maurice rozszerzył rodzinny biznes zakładając posiadłość produkującą wino Maison Joseph Drouhin. Maurice nabył również apelacje w Burgundii tj. Clos des Mouches and Clos de Vougeot. W kolejnych latach jego syn Robert nadał firmie obecny kształt. Założył nowe winnice, szczególnie w regionie Chablis, gdzie drzemał duży potencjał. Robert Drouhin był jednym z pierwszych winiarzy w Burgundii, który wprowadził ekologiczny sposób uprawiania winorośli i produkcji win stosując tzw. biodynamiczne rolnictwo. Założył również laboratorium enologiczne, którym zarządzała Laurence Jobard – pierwsza kobieta enolog w Burgundii. 
Od 130 lat firma Maison Joseph Drouhin znajduje się w rękach rodziny Drouhin. Aktualnie stery przejęło czwarte pokolenie. Firmą zarządzają dzieci Roberta: Philippe, Véronique, Laurent i Frédéric, wszyscy urodzili się między 1961 a 1968 rokiem. Naturalną koleją losu stali się częścią winiarskiego świata. Od najmłodszych lat spędzali czas w winnicach i piwnicach oraz  zdobywali  wiedzę i doświadczenie u boku ojca. Każdy z czwórki rodzeństwa pełni ważną rolę w przedsiębiorstwie rodzinnym. Tak jak ich ojciec i dziadek posiadają pasję do wina i dzielą się ze światem burgundzkimi trunkami.
Każda butelka wina Maison Joseph Drouhin powstaje z połączenia rodzinnej tradycji z innowacjami. Gotowy trunek jest odzwierciedleniem elegancji i doskonałości – sztandarowych cech „Domu” Joseph Drouhin. Wina  Joseph Drouhin cechuje idealna równowaga, harmonia, finezja oraz unikalny charakter. Kompozycja wymienionych wartości zapewnia prawdziwą przyjemność degustacji. Młode wina są świeże i subtelne, zawierają w sobie bogactwo owocowych smaków i kuszących aromatów. Dojrzałe potrafią pięknie ewoluować, rozwijając coraz szersze spektrum ulotnych aromatów jednocześnie będąc winami subtelnymi i soczystymi. Niektóre wina mogą być przechowywane nawet ponad 40 lat.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.