Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • La Rioja Argentyna
    La Rioja Argentyna

Sklep Bachus - La Rioja Argentyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

La Rioja Argentyński region wina, jest jednym z najważniejszych regionów winiarskich Argentyny, znanym z rześkich, aromatycznych białych win Torrontes. Ponadto region znany jest z win produkowanych z odmian Bonarda, Syrah i Malbec. La Rioja znajduje się w zachodniej Argentynie, na północ od Mendozy i San Juan. Z około 20 000 akrów (8 000 ha) winnic, La Rioja jest trzecim co do wielkości argentyńskim regionem winnym po Mendozie (390 000 akrów) i San Juan (120 000). Mimo że San Juan ma tradycję ufortyfikowanych win i rodzynek, La Rioja Argentyna jest znacznie lepiej przystosowana do produkcji prawdziwych win, zwłaszcza w dolinie Famatina między górami Velasco i wzgórzami Famatina. Winorośl rośnie tutaj na wysokości od 1000 do 1400 m nad poziomem morza, co powoduje, że temperatury w ciągu dnia spadają o połowę w ciągu nocy, dzięki czemu winogrona odzyskują ciepło i zachowują swój aromat i świeżość. Położenie regionu La Rioja Argentyna, u podnóża Andów, nadaje winom tak charakterystyczny charakter. Region ma górzysty terroir i każdego roku otrzymuje stosunkowo niewielkie opady. W rzeczywistości średnie roczne opady w La Rioja Argentyna wynoszą zaledwie 5 cali rocznie. Warto wspomnieć, pod względem szerokości geograficznej La Rioja Argentyna znajduje się bliżej równika, niż w jakimkolwiek regionie winiarskim na świecie. Stosunkowo duża wysokość regionu pozwala jednak łagodzić niektóre z najgorętszych temperatur podczas letniego miesiąca. La Rioja początkowo kojarzy się z Hiszpanią może nie być tak dobrze znana jak sąsiednie regiony winiarskie San Juan i Mendoza, pomimo iż La Rioja Argentyna ma znacznie dłuższą historię jako obszar produkcji wina. Pierwsze winogrona zostały zasadzone w La Rioja już w XVI wieku przez hiszpańskich misjonarzy (którzy pochodzili z Rioja w Hiszpanii). W rezultacie La Rioja Argentyna często określa się jako pierwszy argentyński region winny. Jak można było się spodziewać, zawsze istniały pewne wątpliwości dotyczące różnicy między La Rioja w Argentynie i winami Rioja z Hiszpanii. W 2011 r. La Rioja wygrała ważną międzynarodową sprawę sądową, umożliwiając jej oznaczenie jej win jako "La Rioja Argentina". Ponieważ najbardziej znane wina La Rioja są białe, a najbardziej znane wina Rioja są czerwone, sąd utrzymał prawa argentyńskiego La Rioja region winiarski. Głównym regionem winiarskim w La Rioja jest Chilecito, w którym znajduje się dolina Famatina. Duża wysokość, niska wilgotność, piaszczyste gleby gliniaste i słoneczna pogoda sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawiania winorośli z Torrontés Riojano i Bonarda jako głównymi uprawianymi odmianami, chociaż w tym regionie kwitną również Muscat z Aleksandrii, Pinot Grigio, Malbec i Syrah. Inne interesujące obszary produkcji wina to Nonogasta, Vichigasta, Anillaco i Famatina, co stanowi około 3,7% całkowitej powierzchni winnic w Argentynie.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE