Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Lagavulin Whisky Islay
    Lagavulin Whisky Islay

Sklep Bachus - Lagavulin Whisky

 

 

 

 

 

 

Lagavulin Whisky Islay zalicza się do najstarszych destylarni w Szkocji. Już w 1742 roku Lagavulin Whisky Islay produkowało pierwsze butelki które pochodziły z nielegalnej linii produkcji  Lagavulin Whisky. W 1816 roku oficjalnie ogłoszono otwarcie Destylarni Lagavulin Whisky, kiedy John Jonston i Archibald Campbell zbudowali dwie destylarnie Whisky Ardmore i Lagavulin, dwie dekady później połączone je. W XIX wieku doszło do legalnych bitew z sąsiednią destylarnią Laphroaig, która rozpoczęła się po tym, jak Sir Peter Mackie, destylator w Lagavulin Whisky, spróbował wypchnąć Laphroaig z targu, tworząc replikę whisky - ze względu na różnicę w torfie i wodzie w dwie destylarnie, whisky Lagavulin była inna, ale produkcja była kontynuowana. W 1962 r. Nieruchomość została przebudowana, zawierając destylatory destylarni Malt Mill, a w 1996 r. Zaktualizowano maszynę, w tym nową maszynę do mashtunu i zautomatyzowane kontrole. Przez większą część lat 80. destylarnia działała tylko przez dwa dni w tygodniu, chociaż produkcja ponownie wzrosła w latach 90. XX wieku. The Malt Mill został zaprezentowany w filmie Anioła w 2012 roku. Lagavulin jest obecnie własnością Diageo plc. Lagavulin Whisky destylarnia położona na południe od Islay, szkockiej wyspy whisky, Lagavulin znajduje się spokojnie w małej i pięknej zatoce, z widokiem na ruiny zamku Dunyvaig. Źródło wody destylarni, Lochan Sholum, znajduje się 200 m nad poziomem morza, a woda spływa ze zbocza przez torf - woda ta nadaje whisky jego charakterystyczny smak. Z whisky Islay, Lagavulin ulega najwolniejszej destylacji - w pierwszej destylacji trwa około pięciu godzin, a ponad dziewięć godzin w drugiej. Lagavulin Whisky Islay destylarnia stosuje metodę podwójnej destylacji. Przemywanie przenosi się do jednego z 11 000 litrów zmywania, gdzie jest bardzo powoli destylowany. Te urządzenia do mycia są wypełnione do 95% pojemności, co daje mniejszy kontakt między parami alkoholu i miedzianymi stronami destylatora. Niektóre z cięższych pierwiastków z pary są przyciągane do miedzi, dzięki czemu uzyskuje się czystszy i bardziej miękki smak - im mniej kontaktu, tym więcej alkoholi fusel można uzyskać. "Cięcie", czyli to, co jeszcze zostało usunięte z ducha, jest większe niż w większości gorzelni, przy czym więcej fenoli zostaje zachowanych. W Lagavulin Whisky ducha wciąż jest nieco większa (12.500 litrów) niż termosy zmywania. Fotosy w Lagavulin są niezwykle ukształtowane - przypominają gruszkę Słodowanie

W 1974 r. Słodownia podłogowa w Lagabulin została zamknięta i od tego czasu słód jęczmienny wykorzystywany przez destylarnię pochodzi z miejscowych słodów Port Ellen. Słód produkowany tam dla Lagavulin ma swój własny "przepis", który polega na suszeniu gorącym powietrzem, a następnie torfowi wyspy na określony czas. Bębny są sterowane komputerowo i charakteryzują się wysokim stopniem dokładności, co zapewnia taki sam stopień absorpcji fenolu, za każdym razem uzyskując bardziej spójny słód. - o zaokrąglonej podstawie, wysokim wierzchołku i wąskim, stromym, pochyłym ramieniu lyne. Lagavulin Whisky leżakuje w magazynach z cegły zbudowanych w 1962 roku po renowacji, która zintegrowała budynki destylarni Malt Mill z budynkami Lagavulin - dzisiejsze centrum dla zwiedzających jest właściwie tym, co zostało z Młyna Słodowego. Podobnie jak w przypadku wielu producentów whisky, Lagavulin używa beczek Bourbon i beczek po sherry. Ostateczna butelka Lagavulin Whisky będzie kombinacją tych beczek Bourbon i beczek po sherry, aby rozładować słód. Magazyny są wystawiane na działanie morza, dzięki czemu beczki absorbują typowy charakter morski, jodowy, który można znaleźć w pojedynczej słodzie Lagavulin.

 

Lagavulin Whisky z destylarni Lagavulin na wyspie Islay jest jedną z najbardziej znanych szkockich whisky. Lagavulin Whisky zostaje zapamiętana dzięki Torf ,  Jod morza dają jej słynny okręt flagowy 16 lat. single malt o ostrym dymnym smaku z tonami soli morskiej, bogatymi owocami i lapsang souchon (wędzona herbata), które mogą dzielić degustatorów - wielu uważa, że należy do najbardziej palących na świecie whisky. Lagavulin regularnie produkuje także specjalne whisky, w tym Lagavulin Whisky 12 lat. i Lagavulin Whisky 21 lat. Nie ma prawie żadnych niezależnych butelek, które cechują whisky Lagavulin - obecnie aż 98% spirytusu jest przeznaczone do dojrzewania jako pojedynczy słód, a destylarnia nie wytwarza mieszanek.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE