Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Molise Włoskie Wina

Molise region górzysty w południowo-środkowych Włoszech i jest jednym z najmniejszych regionów winnych w kraju, obok Doliny Aosty . Sąsiaduje z Abruzzo i Lacjum na północy, a Kampania i Apulia od południa. Uważa się, że jest to raczej niejasny region, ponieważ chociaż wina zostały wyprodukowane w Molise już w 500 rpne z wpływami pochodzącymi od Samnitów, Etrusków i Rzymian, dopiero w drugiej połowie XX wieku uzyskała niepodległość jako region winiarski. . Opuszczony przez sąsiada Abruzzo, którego politycznie była częścią do 1963 r. (Abruzzi i Molise), Molise w końcu zyskał dwa własne DOCs, Biferno i Pentro di Isernia , w latach osiemdziesiątych. Wina Biferno produkowane są w prowincji Campobasso i obejmują czerwone, białe i róże. Białe mieszanki zawierają głównie Trebbiano Toscano wspierany przez mniejsze części Bombino , podczas gdy czerwoni wychylają się ku Montepulciano w połączeniu z małą Aglianico i trochę Trebbiano Toscano. Pentro di Isernia produkuje również wszystkie trzy, chociaż jego czerwona mieszanka składa się z mieszanki Montepulciano / Sangiovese . Wina Biferno różnią się nieznacznie, odznaczają się mniejszą kwasowością i większą masą ze względu na terroir : góry ustępują miejsca wysokim równinom, które schodzą w kierunku morza. W 1998 roku do tych dwóch DOC dołączyła nowsza Molise del Molise DOC, która obejmuje cały region i (w przeciwieństwie do swoich odpowiedników) wytwarza również musujące spumante . Na tym obszarze królują różne odmiany winorośli, w tym Aglianico, Cabernet Sauvignon , Chardonnay , Falanghina , Montepulciano i rodzima Tintilia.

 

Pomimo niewielkich rozmiarów - winnice zajmują około 23 475 akrów (9500 ha), a produkcja wynosi tylko około 400 000 hl rocznie, z czego tylko 2% to DOC - region ten oferuje zróżnicowaną topografię . Winnice na zboczu wzgórza zapewniają doskonałą ekspozycję i obfite promienie słońca, w którym rosną winogrona. Większość winorośli znajduje się na południowych wzgórzach i dolinach otoczonych pasmami Matese i Mainarde. Połączenie gleb morenowych i wapiennych, ich usytuowanie między Apeninami i Morzem Adriatyckim oraz zróżnicowany klimat (żegluga wzdłuż wąskiej części wybrzeża, umiarkowana w górnych dolinach i kontynentalna dalsza głębia lądowa wokół górzystych obszarów) zapewnia dogodne warunki do uprawy winorośli.

 

Winnice z Molise polecane: Cantina Cooperativa Val Biferno A.R.L, Tenute Martarosa, Angelo d'Uva, Cantina Cliternia, Iac Industrie Agroalimentari Consociate Srl, VinoVigna - Studio Associato Molise, Cantina Sociale S. Zenone, Cantina Giagnacovo, Cantine De Lisio - Az. Agr. Biologica, Di Tullio Vini, Azienda Agricola Colle Sereno, Cantina Valtappino, Cantine Borgo di Colloredo, Cantine Salvatore, Terresacre, Azienda Agricola Cianfagna, Cantine Iorio srl, Di Majo Norante, Cantine Cipressi…

Apelacje regionalne:

DOC - Biferno, Molise, Pentro di Isernia lub Pentro

 

IGT - Osco lub Terre degli Osci, Rotae

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE