Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Nerello Mascalese
    Nerello Mascalese

Sklep Bachus - Nerello Mascalese

 

 

 

 

 

 

 

 

Nerello Mascalese - to nazwa nadana do dwóch odmian czerwonych win winogron , które są uprawiane głównie w Sycylii i Sardynii. Nerello Mascalese , którego nazwa pochodzi od obszaru Mascali w Katanii, skąd pochodzi winogrono. Winorośl uprawiana głównie na północno-wschodniej stronie Sycylii i uważa się, że jest lepsza jakościowo niż Nerello Cappuccio. Często stosowany do kupażowania. Uważa się, że winogrona są potomstwem kalabryjskiego wina gronowego Mantonico bianco. Nerello Cappuccio jest często stosowany w Etna Rosso DOC jako mieszanie winogron, które dodaje kolor i alkohol do wina. Jest to jeden z trzech winogron używanych do produkcji wina Corvo Rosso. Badania DNA wykazały bliski związek genetyczny między Sangiovese z jednej strony a dziesięcioma innymi włoskimi odmianami winogron z drugiej strony, w tym z Nerello. Prawdopodobnie Nerello jest skrzyżowaniem Sangiovese i innej, dotychczas niezidentyfikowanej odmiany winorośli. Organoleptyczne cechy jednowarstwowych Nerello Mascalese generalnie mają kolor rubinowy, z subtelnymi odcieniami granatów; silny owocowy zapach czerwonych owoców jagodowych, z delikatnymi odcieniami kwiatów, ostrą nutą i słabym wysypem wanilii i tytoniu, z trwałym śladem lukrecji; i suchy, taniczny, wytrwały i harmonijny smak, z silnym ciałem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wino jest dojrzalsze, niż się wydaje, gdy pachnie lub smakuje. Traktując tę ​​odmianę winorośli w tradycyjny sposób, może wytworzyć wino o wyżej opisanych właściwościach.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE