Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Pascal Jolivet Francja Loara

Dom Pascala Joliveta powstał w 1987 roku i jest jedną z najbardziej dynamicznych domen we francuskiej dolinie Loary. Domena z siedzibą w Sancerre posiada obecnie ponad 120 akrów najlepszych winnic rozrzuconych po miejscowościach Sancerre i Pouilly-Fumé. Domeny uzupełniają posiadłości z dodatkowymi owocami pochodzącymi z niektórych głównych regionów regionu, w tym „les Caillotes”, „le Chêne Marchand”, „les Terres Blanches”, „les Griottes” i „le Clos du Roy”.Pascal Jolivet jest jednym z najmłodszych i zarazem najdynamiczniej rozwijających się producentów win w dolinie Loary. Filozofią domu Jolivet'a jest pozwolić naturze by wino powstające ze zrodzonych przez nią gron zawsze spełniało warunek trzech cech - ' elegancja, finezja, równowaga". Niewątpliwie założenie to przyczyniło się do sukcesu win Sancerre i wina Pouilly Fume, otrzymujące wielokrotnie wysokie noty w opiniotwórczym magazynie Wine Spectator. Ich obecność w restauracjach wyróżnionych trzema gwiazdkami przez przewodnik Michelin, potwierdza wiodącą pozycję Pascala Jolvet'a wśród znakomitych białych win z doliny Loary. Wina Sancerre pochodzą z trzech rodzajów gleby: gliny, wapienia i krzemienia. Wina Sancerre są bardziej kwiatowe i eleganckie niż wina tego samego rodzaju w innych regionach. Wina Pouilly Fumé pochodzą z obszaru położonego na prawym (północnym) brzegu Loary, który oferuje dużą różnorodność podglebia z epoki lodowcowej. Wina Pouilly Fume posiadają charakterystyczne, delikatne aromaty (pierre à fusil) i są nieco bardziej okrągłe i bardziej kremowe niż wina Sancerre. Te ostatnie, wyhodowane na lewym (południowym) brzegu Loary, wykazują więcej aromatów kwiatowych i są suche jak kość. Pascal Jolivet Wina produkuje również wino o nazwie Attitude, Sauvignon Blanc produkowane na pojedynczej działce o powierzchni 57 akrów położonej na zachód od Sancerre w Touraine. Winorośl jest osiedlona w dwóch odrębnych terroirach: Chémery, z wapiennymi glebami i Anger sur Cher, z piaszczystymi glebami. Gama win Attitude obejmuje również Pinot Noir i Rosé; ten ostatni jest mieszanką jednej trzeciej Pinot Noir, jednej trzeciej Gamay i jednej trzeciej Cabernet. Podsumowując, Attitude Trio jest produkowane z taką samą filozofią, dbałością i skupieniem, jak wszystkie wina Pascala Joliveta. Pascal Jolivet jest zwolennikiem naturalnego wina i praktykuje przyjazne środowisku techniki zarówno w winnicy, jak i piwnicy. Filozofia osiedla polega na tym, aby pozwolić naturze obrać jak najwięcej. Soki są fermentowane dzikimi drożdżami w zbiornikach ze stali nierdzewnej z termoregulacją. Valentina Buoso jest nowym winiarzem Pascala Joliveta i nadal spełnia filozofię i praktyki Pascala Joliveta.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE