Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Petit Verdot

 

Odmiana Petit Verdot oznacza czerwone winogrona, które rodzą niewielkie owoce. Najprawdopodobniej ten francuski szczep winny powstał ze skrzyżowania odmian Duras i Tressot. Niewykluczone, że szczep Petit Verdot był sadzony jako pierwszy w winnicach w Bordeaux, za czasów starożytnych Rzymian. Produkowano z niego głównie francuskie wino czerwone w XVII wieku w wielu winnicach w tym regionie. Wino z Petit Verdot wyginęłoby, z uwagi na wprowadzenie bardziej konsumpcyjnych odmian na czerwone wino, ale szczep ten jest wytrzymały na gnicie i choroby winorośli. Odmiana ta w latach 70. XX wieku stała się bardzo popularna w USA, Australii, Włoszech, Hiszpanii, Chile i w Portugalii.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.