Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Pinot Blanc
    Pinot Blanc

Sklep Bachus - Pinot Blanc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najwięcej pinot blanc uprawia się w Alzacji, gdzie najczęściej wykorzystuje się ją do produkcji musującego crémant d’Alsace. W Alzacji określenie to nie oznacza, że jest to czysty pinot blanc (prawdziwą odmiana alzacką jest pinot gris), ale najczęściej oznacza białe wino z odmian pinot (auxerrois, pinot gris, pinot noir). W zasadzie pinot blanc jest białą mutacją pinot gris, która z kolei pochodzi od pinot noir. Odmiany tej używa się również do mieszania z innymi, np. chardonnay. Alzackie pinot blanc jest pikantne, nieco przydymione i o umiarkowanej kwasowości, szczególnie gdy przeważają w nim grona auxerrois. W Niemczech najlepszy weissburgunder pochodzi z Badenii i Palatynatu, w Stanach Zjednoczonych głównie uprawia się ten szczep w Kalifornii (m.in. w Monterey), chociaż tam pod tą nazwą jeszcze do lat 90. kryła się jego mieszanka z melon de Bourgogne / muscadet, które na krzewach przypominają chardonnay (różnicę tę odkryto przy okazji badań podkładek winorośli). Mylenie krzewów pinot blanc i chardonnay było bardzo powszechne, stąd wino z tego szczepu winifikowano w stylu podobnym do chardonnay, w nowym dębie i fermentacją malolaktyczną. Ma ono stosunkowo dużo ciała. Najczęściej jest to wino o aromatach jabłek, owoców cytrusowych i kwiatów, w większości fermentowane w stalowych tankach i rzadko przeznaczone jest do dłuższego przechowywania. W Austrii wino z tego szczepu może być butelkowane jako weissburgunder lub kIevner (czasami bywa tak nazywany również w Alzacji). Na Węgrzech określa się je jako fehér burgundi. W Hiszpanii i Włoszech nazywa się pinot bianco, w Republice Czeskiej znane jest jako rulandské żółci, w Słowacji jako rulandské Biele, a w Serbii – beli burgundac. W Meksyku i Południowej Ameryce bywa błędnie nazywane chenin blanc.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE