Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Poderi Gianni Gagliardo Piemont
    Poderi Gianni Gagliardo Piemont

Sklep Bachus - Poderi Gianni Gagliardo Piemont

 

 

 

 

 

 

 

 

Poderi Gianni Gagliardo Piemont Wina od rodziny Gagliardo która jest głęboko zakorzeniona w historii uprawy winogron i produkcji wina w Piemonte, jednym z najbardziej prestiżowych regionów winiarskich, od 1848 roku. Przodkowie Gagliardo, rodzina Colla, początkowo zaczęli produkować Moscato od Santo Stefano Belbo. Następnie następne pokolenie rodziny przeniosło się do Diano d'Alba produkującej Dolcetto, a wreszcie Paolo Colla kupił małą farmę i winnicę w La Morra w regionie Barolo i zaczął produkować wino Barolo z troską i uwagą, które tylko wielką pasją i szacunkiem bo ziemia może zapewnić. W 1972 r. Córka Paolo, Marivanna, wyszła za mąż za Gianniego Gagliardo, młodego człowieka z pobliskiego Roero. Gianni był ambitnym outsiderem dla winorośli i win, ale z wybitnym talentem przedsiębiorczym. W ciągu roku pomógł swojemu teściu Paolo rozwinąć działalność w zakresie produkcji wina z hobby w zawód. W tamtych czasach winogrona pochodziły w całości z ich jedynej winnicy Serra dei Turchi w La Morra. Obecnie pasja trzech synów Gianniego reprezentuje „jednostkę mocy” winnicy i wszyscy są w pełni zaangażowani w tworzenie wyjątkowych win. Ich ręczne podejście jest tradycyjne, z naciskiem na środowisko i zrównoważony rozwój. Każda faza produkcji jest skrupulatnie wykonywana. Stefano jest jednym z najlepszych winiarzy w Barolo. U jego boku, jego brat Alberto, przejął odpowiedzialność za winnice, nieustannie dążąc do uzyskania doskonałych wyników zgodnie z najbardziej zrównoważonymi praktykami ekologicznymi. Paolo, trzeci syn, z dyplomem z nauk rolniczych, jest odpowiedzialny za codzienne operacje winiarskie. Winnice Total Langhe - 26 akrów. Całkowite winnice Roero - 23 akry.

Dobre Barolo

CZERWONE WINA PODERI GIANNI GAGLIARDO: Pochodzą z jedenastu oficjalnych gmin w apelacji Barolo, Poderi Gianni Gagliardo ma winnice położone w pięciu najlepszych gminach (Serralunga d'Alba, Monforte d'Alba, Verduno, Barolo i La Morra). W ich obrębie znajduje się dziesięć pojedynczych win Barolo w różnych „MGA” (Menzione Geografica Aggiuntiva, zasadniczo odpowiednik francuskiego terminu „Cru”): Lazzarito, Castelletto, Monvigliero, Mosconi, Fossati, Bricco San Pietro, Santa Maria i oryginalna winnica Serra dei Turchi z 1961 r. Rodzina ma również jedną winnicę Barbera w Monforte, o nazwie San Sebastiano. Rodzina uprawia trzy inne winnice w sąsiednim obszarze Roero w gminie Monticello d'Alba, które są dedykowane innym odmianom, w tym Favorita, dla którego wytwarzają bardzo wyjątkowe białe wino o nazwie Fallegro.Obszar winiarski i piwnice są budowane pod ziemią, tuż pod oryginalnym domem nad winnicą Serra dei Turchi, aby zachować cenny krajobraz winnic Langhe, które w 2014 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Barolo dobre

BIAŁE WINO Z PODERI GIANNI GAGLIARDO – Pochodzą z FALLEGRO: Ponieważ Gianni Gagliardo urodził się w regionie Roero, w 1974 r. Postanowił rozpocząć sadzenie Favorita, prawie zapomnianej białej odmiany z jego rodzinnej wioski Monticello d'Alba. Obecnie ponad 40 lat później winnica jest uważana za głównego producenta tego winogrona. Potwierdzona przez ostatnie testy DNA, Favorita z Piemontu jest w 100% Vermentino, a teraz uważa się, że przybyła na ten obszar setki lat temu. Udowodniono również, że jest jednym z najstarszych klonów do dziś istniejących i jedynym znanym Vermentino uprawianym w klimacie kontynentalnym. Dzisiaj Poderi Gianni Gagliardo Favorita „Fallegro” jest znany na całym świecie jako oryginał Piemontese .

Wina z piemontu

FILOZOFIA WINA PODERI GIANNI GAGLIARDO Cytując Stefano Gagliardo: „Chcę robić wina, które zabierają mózg. Muszą także szanować naszą ziemię i ekosystem oraz przyczyniać się do podniesienia naszego terytorium i wszystkich zaangażowanych ludzi. Stefano Gagliardo, hodowca winogron szóstej generacji, należy obecnie do elitarnego grona innowacyjnych winiarzy nowej generacji. Korzenie jego rodziny, wywodzące się z obu stron wina - strefy Roero po jego ojcowskiej stronie i strefy Langhe ze strony matki , tworzą wspaniałą kombinację. Od najmłodszych lat pasjonuje się winem i jako bardzo młody człowiek zaczął podróżować i zdobywać doświadczenie w wielu światowych regionach winiarskich. Stefano jest absolwentem Szkoły Winiarskiej w Albie i ma wykształcenie wyższe w dziedzinie enologii i uprawy winorośli na Uniwersytecie w Turynie w 2000 roku. W 2013 roku Stefano postanowił oddzielić wszystkie pojedyncze winnice od MICRO CRUS - zdecydowanie nowego i wyjątkowego podejścia dla Barolo. Bierze niewielki wybór najlepszych pęczków i generuje niewielką liczbę nowych przedmiotów kolekcjonerskich. Imiona takie jak Monvigliero, Castelletto i Lazzarito „Vigna Preve” będą stopniowo włączane do tego zakresu. „Gagliardo jest częścią elitarnej grupy winiarzy, która reprezentuje nowe i ekscytujące pokolenie w Barolo.” Monica Larner, Wine Enthusiast Magazine.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE