Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato

Sklep Bachus - Pomino Toscana

Pomino ("małe jabłko") to mały DOC położony w malowniczym regionie Toskanii w środkowej Italii . Sklasyfikowany obszar obejmuje miasto Pomino i obejmuje winnice w podstrefie Chianti Rufina w prowincji Florencja. Chociaż jest to stosunkowo mało znane, jest to obszar produkcji wina premium i uzyskał tytuł DOC w 1983 roku. W dekrecie sporządzonym przez Wielkiego Księcia Toskanii w 1716 roku ogłosił, że Pomino jest jednym z czterech głównych obszarów Toskanii, które mogą wytwarzać wysokiej jakości wina. Został również okrzyknięty przez XVII-wiecznego pisarza i naukowca Francesco Rediego, który powiedział: "Dzielnica Pomino stała się sławna w toskańskiej enologii ze względu na wyśmienitą jakość win uzyskiwanych z winogron uprawianych na wapiennych zboczach. I tam Albizi i biskupi we Florencji utrzymują posiadłości od czasów dość odległych ".Dzięki wpływom rodziny Albizi powstała znakomita reputacja win tego regionu. Jednak część rodziny została zesłana z powodu sporu politycznego, schronienia w Prowansji . Po powrocie w XIX wieku przywieźli ze sobą ekspertyzę enologiczną z Francji , a po odzyskaniu ziemi wprowadzili nowe odmiany takie jak Merlot , Cabernet Sauvignon i Chardonnay, które są powszechne w wielu dzisiejszych winach. Obecnie firma Marchesi di Frescobaldi ma bardzo silną pozycję w tej sklasyfikowanej strefie - firma posiada dziewięć nieruchomości z ponad 2470 akrami (1000ha) winnic na wysokościach 500-700 m (1640-2296 m). Te leżą w samym sercu DOC, gdzie terroir jest najlepszy, klimat jest idealny, gleby są głównie bogate w piasek i glinę, a zbocza są skierowane na południowy zachód. Wina bianco są zdominowane przez Pinot Bianco , Chardonnay i Trebbiano . Charakterystyczne dla nich są aromaty akacji, zielonych jabłek i brzoskwiń o zrównoważonym, podniebieniowym podniebieniu i trwałym wykończeniu. Wina rosso łączą głównie Canaiolo , Cabernet Franc , Cabernet Sauvignon i Merlot. Ta czerwień musi być w wieku jednego roku, podczas gdy riserva wymaga dwóch dodatkowych lat. W tym DOC znajduje się również vin santo , które zmienia się od suchego do słodkiego i musi być leżakowane przez trzy lata w caratelli (małe dębowe beczki).

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE