Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Russian River Valley USA
    Russian River Valley USA

Sklep Bachus - Russian River Valley USA

 

 

 

 

 

 

 

 

Russian River Valley AVA


Amerykański obszar winiarski w Stany Zjednoczone w części Kalifornii , Północne Wybrzeże AVA , Północna Sonoma AVA , Sonoma Coast AVA , Sonoma County

Podregiony Chalk Hill AVA , Zielona Dolina Rosyjskiej Doliny Rzeki AVA . Wielkość obsadzonych winnic 10 000 akrów (40 km 2 )

Wytworzone winogrona; Alicante Bouschet , Arneis , Barbera , Black Muscat , Cabernet Franc , Cabernet Sauvignon , Canaiolo nero , Carignane , Chardonnay , Chenin blanc , Cinsault , Dolcetto , Early Burgundy , Freisa , Gewurztraminer , Grenache , Malbec , Mammolo , Marsanne , Merlot , Muscat Canelli , Petit Verdot , Petite Sirah , Pinot blanc , Pinot gris , Pinot Meunier , Pinot noir , Pinotage , Roussanne , Sangiovese , Sauvignon blanc , Semillon , Syrah , Trousseau gris , Viognier , Zinfandel

 

Russian River Valley AVA to amerykański obszar winiarski (AVA) w hrabstwie Sonoma w Kalifornii . Centralnie położona nad rzeką Rosyjską . Russian River ValleyAVA stanowi około jednej szóstej całkowitej obsadzonej powierzchni winnic w hrabstwie Sonoma. Apelacja uzyskała status AVA w 1983 r. I została rozszerzona w 2005 r. Obszar Russian River Valley znajduje się pomiędzy Sebastopolem i Santa Rosa na południu, a Forestville i Healdsburg na północy.

Russian River Valley ma charakterystyczny chłodny klimat, silnie dotknięty mgłą generowaną przez bliskość Pacyfiku z doliną. Obszar ten znany jest z powodzenia w chłodnych odmianach klimatycznych, w szczególności w Pinot Noir i Chardonnay . Uprawa winorośli w Russian River Valley sięga 19 wieku, kiedy to imigranci z krajów śródziemnomorskich przybyli do regionu i zaczęli sadzić winorośl. Podczas gdy większość winnic była " ogrodami " do osobistej konsumpcji rodzinnej, powstały komercyjne winiarnie, a przed świtem XX wieku funkcjonowało prawie 200 winiarni. Nadejście prohibicji w Stanach Zjednoczonych spowodowało liczne likwidacje winic.

Niektórzy produkowali wina nielegalnie, a inne konwertowały na wino z cukru i wody, znane jako " brandy z koniaku ". Obecnie w Russian River Valley jedna z najbardziej prestiżowych winnic w regionie to Winnica Jackass Hill należąca do Winnicy Martinelli Dopiero w latach 70. XX w. pod koniec prohibicji Winnice w Russian River Valley zaczęłyby koncentrować się na produkcji wina wysokiej jakości i zaczęły używać swoich winogron do lokalnych butelek. Producenci win z E & J Gallo i Kendall Jackson zainwestowali znaczną część regionu Russian River Valley pod koniec XX wieku, a Gallo kupiło dużą winnicę Laguna Ranch za flagowy "premium" Chardonnay pod marką Gallo of Sonoma w 1970 roku i kupując Ranch Twin Valley niegdyś własnością Freda MacMurraya dla wytwórni MacMurray Ranch. Rywal Gallo, Kendall Jackson, zainwestował ponad 12 milionów dolarów w aktualizację i ustanowienie swojej marki La Crema w rosyjskim regionie River.

 

Pomimo nazwy, Russian River Valley AVA nie obejmuje całej Russian River Valley, która rozciąga się na północ do hrabstwa Mendocino w Kalifornii i na południowy zachód aż do Oceanu Spokojnego . Pierwotnie rzeka płynęła na południe i wpadała do Zatoki San Francisco, ale w jej historii, z powodów trzęście ziemi rzeka zmieniła kurs. Nieduży odcinek doliny rzecznej, która tworzy AVA, zaczyna się w pobliżu Healdsburg, gdy rzeka opuści region Doliny Aleksandra przez wąski wąwóz u podnóża gór Mayacamas . Stamtąd rozciąga się na południe do Santa Rosa Plains i Sebastopol i na zachód do miast Monte Rio , Guerneville i Occidental . W granicach rosyjskiej rzeki AVA są sub-AVAs Chalk Hill i Sonoma Green Valley . W 2003 r. AVA została rozszerzona o 767 akrów (310 ha ) na południe od Fulton .

 

Wygląd Russian River Valley ukształtowały miliony lat temu zderzenia między płytami tektonicznymi Ameryki Północnej i Pacyfiku a erupcjami wulkanicznych otworów wentylacyjnych, które osadzały popiół wulkaniczny nad warstwami erozji podłoża skalnego . W ten sposób powstał piaskowiec z gliny znany jako "gleba Goldridge". Niektóre z najbardziej szanowanych winnic Pinot noir i Chardonnay są sadzone wzdłuż złóż gleby Goldridge'a. W pobliżu miasta Sebastopol, inna gleba, która jest bardziej gliniasta , znana jako "gleba Sebastopol" okazała się również dobrze współpracować z Pinot noir ze względu na jej zdolność zatrzymywania mniejszej ilości wody niż gleba Goldridge'a. Gleba została stworzyła przez wodę spływająca z Gór Sonoma, które niosły ze sobą pokłady gliny. Trzeci rodzaj gleby, znajdujący się w pobliżu rzeki, jest głównie aluwialny i stanowi regiony stepowe rzeki.

 

Z częściami AVA położonymi mniej niż 10 mil (16 kilometrów) od Pacyfiku, klimat Russian River Valley AVA charakteryzuje się chłodną poranną mgłą, która przychodzi z oceanu przez szczelinę Petaluma i wypala się w ciągu dnia. Chłodny wpływ mgły jest odpowiedzialny za duże dobowe wahania temperatury, a nocne temperatury spadają od 35 do 40 stopni Fahrenheita (około 20 ° C) od wysokiego poziomu w ciągu dnia. Rzeka Russian River to deszczowa droga wodna, która pęcznieje w okresie zimowym i zapewnia istotne nawadnianie winnic regionu w porze suchej późną wiosną. Latem ciepło sezonu jest łagodzone morskim wpływem mgły, co ułatwia długi, powolny okres dojrzewania i ogranicza ryzyko dojrzałości lub "upieczonych" smaków w winogronach. Zbiory w rosyjskim obszarze rzecznym często mają miejsce później, niż w sąsiednich regionach. Centralne i zachodnie obszary AVA są najlepsze dla Pinot Noir i Chardonnay. Wschodnie części AVA, znajdujące się w pobliżu USA 101 i obejmujące sub-AVA z Chalk Hill, są najcieplejszymi obszarami Russian River AVA, która znajduje się najdalej od oceanu.

Główne odmiany winorośli to Pinot Noir 42% i Chardonnay, wmniejszej skali występują Syrah, Zinfandel, Sauvignon blanc , Gewürztraminer , Petite Sirah , Cabernet Franc i Merlot.

Wybrane Winnice: BENOVIA WINERY, DAVIS BYNUM WINERY, DEHLINGER WINERY, EMERITUS VINEYARDS, GARY FARRELL VINEYARDS AND WINERY, LEDSON WINERY & VINEYARDS, PORTER CREEK VINEYARDS, ROCHIOLI VINEYARDS AND WINERY, VML WINERY, WILLIAMS SELYEM WINERY, WINE WRITERS SYMPOSIUM, WEDNESDAYS WITH WINEMAKERS – CHUCK MCKAHN, MARIMAR TORRES ...

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE