Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • San Juan Argentyna
    San Juan Argentyna

Sklep Bachus - San Juan Argentyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

San Juan region w Argentynie jest drugim co do wielkości regionem produkującym wina w Argentynie, ciągnącym się tylko za Mendozę. Region winiarski San Juan znany jest przede wszystkim z wysokiej jakości czerwonych odmian, takich jak Syrah, Bonarda (znany również jako Douce Noir) i Malbec. Ponadto region zdobył reputację wysokiej jakości win z sherry, a także brandy i wermuty. Region San Juan jest regionem Argentyny, w którym uprawia się winorośl i wino, z ponad 47 000 obsadzonych hektarów. Mimo, że dominują wysokiej jakości winogrona to Syrah, Malbec, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Tannat, Bonarda, Chardonnay, Sauvignon Bland i Viognier również wyróżniają się. Bonarda jest drugim najbardziej zasadzonym gronem winnym w Argentynie i doskonale się rozwija w tym regionie. Tannat zwykle lepiej się rozwija w ciepłe dni z piaszczystymi glebami, ale znajduje się w San Juan, gdzie jest naturalne środowisko do dojrzewania.

 

Winorośl dla Wina San Juan jest rozprowadzana w pięciu dolinach: Tulum, Ullum, Zonda, Pedernal i Calingasta. Dolina Tulum, położona na wysokości 635 mnpm, jest najważniejsza w prowincji. Te doliny mają średnią roczną temperaturę 17 ° C, wytrącenia 90 mm. rocznie i aluwialne gleby z piasku i gliny. Łączą niezbędne warunki klimatyczne, aby uzyskać owocowe wina o wyjątkowej osobowości i stylu. Region San Juan znajduje się w północno-zachodniej części Argentyny, między Mendoza i La Rioja (trzeci pod względem popularności region winny w kraju). San Juan znajduje się prawie w całości u podnóża Andów, co prowadzi do skrajnie suchych warunków, które graniczą z półsuchą.

 

Warunki klimatyczne San Juan regionu mają duży wpływ na jakość rozróżniania wina; pogoda jest ciepła i bardzo sucha. Według winiarzy z dużym doświadczeniem w regionie, tę cechę tłumaczy unikalna ekspozycja słoneczna średnio 330 dni w roku, niski poziom opadów i zjawisk pogodowych. Tak więc wysoka jakość win może być utrzymywana w długim okresie. Ponadto region ten charakteryzuje się niskim ryzykiem późnego zamarznięcia i gradu. Gleby w San Juan są zróżnicowane, choć głównie aluwialne. Mają pewne osobliwości, takie jak piaszczyste przedłużenia na wschód od Tulum Valley i rozprzestrzenianie się wapiennych gleb w Zonda z dużym potencjałem. W porównaniu do Mendozy, warunki wzrostu w San Juan są znacznie gorętsze i suchsze. Na przykład podczas letniego sezonu wegetacyjnego temperatura może przekroczyć 107 stopni Fahrenheita (42 stopnie Celsjusza). Ale to prowadzi do innej intensywności smaku winogronowego. W San Juan - Calingasta, Ullum, Zona i w dolinie Tulum znajduje się kilka obszarów win premium, które są już gwiazdami w argentyńskim przemyśle winiarskim. Zalety regionu San Juan pozwalają na szeroki wachlarz możliwości w winiarstwie: od win młodych i owocowych po intensywne i strukturyzowane.

 

San Juan Wina o powierzchni nasadzenia winorośli 47000 ha osiąga 21% całkowitej powierzchni kraju. Wartości pozostają takie same, ale nastąpił zwrot w kierunku uprawy odmian wysokiej jakości. Nowe plantacje wysokiej jakości winogron i wdrażanie najnowocześniejszych technologii w winiarniach pozwoliły na opracowanie nowych win, w których Syrah stała się typową odmianą regionu. Jednak Malbec z San Juan ma ciekawe i znaczące różnice z tymi z innych regionów. Najbardziej cenione wina z San Juan pochodzą z wysokogórskich winorośli zasadzonych w Dolinie Pedernal. Ten podregion uprawy winorośli również jest wyjątkowo izolowany i znajduje się na większej wysokości niż dolina Uco w Mendozie.

 

W Dolinie Ullum wina czerwone mają bardzo dobrą intensywność koloru, wspaniałą strukturę, przyjazne taniny i określone aromaty. Z drugiej strony, Pedernal jest bez wątpienia mikro regionem, który produkuje wina i winogrona najwyższej jakości; w Pozo de los Algarrobos, Caucete, można znaleźć wyjątkowe Verdot, znakomity Cabernet Franc i doskonały Viognier.

 

Calingasta powstaje jako region o dużym potencjale: powstają tu niezwykłe gatunki Malbec i Cabernet Sauvignon. Ujawniają one bardzo dojrzałe, skoncentrowane i kolorowe owoce. Według doświadczonych winiarzy, region ten nadaje się do produkcji wysokiej jakości czerwonych win, takich jak Malbec z Zonda, a przede wszystkim z firmy Pedernal, Tannat i Petit Verdot. Istnieje również duży potencjał dla Bonarda i Torrontés. W winach białych najbardziej wyróżniają się Chardonnay, Viognier i Chenin. Charakterystyczne cechy win San Juan to słodkość i niezwykła obecność owoców.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE