Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Sardynia Sardinian
    Sardynia Sardinian

Sklep Bachus - Sardynia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sardynia Sardinian (znana również jako Sardegna), położona 150 mil od zachodniego wybrzeża Włoch, jest jednym z najbardziej różnorodnych i eklektycznych regionów winiarskich we Włoszech. Biorąc pod uwagę jego położenie na Morzu Śródziemnym, Sardynia pochłonęła wpływy winiarskie - zarówno pod względem technik winiarskich, jak i rodzajów uprawianych winogron - z Francji i Hiszpanii, jak Włochy. Sardynia - Jest to obszar, który wydaje się być stworzony dla winorośli: skaliste faliste podłoże, bogata w słońce i wiatr, z pobliskim morzem, które łagodzi ciepło i zimno. Sardynia znana jest z winnic o światowej klasie znane, jak Cannonau, Vermentino, Carignano. Inne są mniej znane: jak Monica, Bovale, Nasco, Girò, Nuragus. Uprawiane tam odmiany winogron to - Girò, Malvasia, Monica, Moscato, Nasco oraz Nuragus – mają w swoim oznaczeniu nazwę Cagliari. Ze względu na górzysty i trudny teren Sardynia ma najniższą produkcję wina na hektar dowolnego włoskiego regionu winnego. Co więcej, wyspa ma dużą liczbę stref DOC i IGT, co czasem sprawia, że ​​przeciętny konsument wina nie rozumie, gdzie na wyspie produkowane jest wino. Sardynia specjalizuje się głównie w odmianach winogron francuskich i hiszpańskich, takich jak Grenache, Carignan, Cabernet Sauvignon i Bobal. Ponadto wyspa znana jest z popularnego śródziemnomorskiego winogron Muscat Blanc. Prawie jedyne włoskie winogrona znalezione na Sardynii to Malvasia i Vermentino. W całej długiej i burzliwej historii Sardynia należała do wielu królestw i imperiów. Wyspa jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym, nieco mniejszą od Sycylii, ale trzykrotnie większą od Korsyki, sąsiada na północy. Począwszy od 16 wieku, Sardynia była znana jako "wyspa wina" dla wszystkich winnic tam rosnących. Jednak w XX wieku skupienie zmieniło się z jakości na ilość, a sardyńskie wino zyskało reputację taniego i bogatego w alkohol. To jednak w dużej mierze zmieniło się w ciągu ostatnich 25 lat. Niewielka grupa sardyńskich producentów wina odnawia nacisk na jakość, głównie poprzez zmniejszenie plonów i poprawę metod uprawy, zbioru i produkcji wina. Niektórzy określili to jako renesans na Sardynii.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE