Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino
  • Sauternes słodycz z Bordeaux
    Sauternes słodycz z Bordeaux

Sklep Bachus - Sauternes słodycz z Bordeaux

Sauternes wino z Francji o subtelnej słodyczy z regionu Sauternais w sekcji Graves w Bordeaux. Sauternes wina wytwarzane są z winogron Sémillon , Sauvignon blanc i Muscadelle, które zostały dotknięte przez Botrytis cinerea, znaną również jako szlachetna zgnilizna. Powoduje to, że winogrona stają się częściowo podsuszane, dzięki czemu powstają skoncentrowane i wyraźnie aromatyzowane wina. Zalety klimatyczne regionu Sauternes są jednym z niewielu terror winiarskich gdzie zakażenie szlachetną zgnilizną jest częstym zjawiskiem. Mimo to produkcja jest propozycją typu „hit-or-miss”, z bardzo zróżnicowanymi zbiorami od rocznika do rocznika. Wina Sauternes, zwłaszcza Premier Cru Supérieur nieruchomości Château d'Yquem , może być bardzo kosztowne, głównie ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji. Barsac leży w Sauternes i ma prawo używać obu nazw. Nieco podobne, ale tańsze i zazwyczaj mniej wyróżniające się wina produkowane są w sąsiednich regionach Monbazillac , Cérons , Loupiac i Cadillac.

W Stanach Zjednoczonych istnieje pół-rodzajowy etykieta na słodkie białe wina deserowe znane jako sauterne bez „s” na końcu i bez kapitalizacji. Sauternes wina zapoczątkowały swoją historię z XVII wieku. Ekspert ds. Wina Hugh Johnson zasugerował, że nieciekawa myśl o piciu wina zrobionego z winogron zainfekowanych grzybami mogła spowodować, że producenci Sauternes utrzymali w tajemnicy wykorzystanie Botrytis . Istnieją zapisy z XVII wieku, że do października winogrona Sémillon były znane z zakażenia gniciem, a pracownicy winnicy musieli oddzielić gnijące i czyste jagody, ale nie są one kompletne w odniesieniu do tego, czy gnijące winogrona były używane w produkcji wina . W XVIII wieku praktyka używania szlachetnie zgniłych winogron w Tokaji i Niemczech była dobrze znana. Wydaje się, że w tym momencie „niewypowiedziana tajemnica” była szerzej akceptowana, a styl wina Sauternes stawała się bardziej konkurencyjna niż niemieckie i węgierskie wina deserowe. Pod koniec XVIII wieku reputacja regionu dla Sauternes była znana na całym świecie. Sauternes wina charakteryzują się równowagą słodyczy z zapałem kwasowości. Niektóre typowe nuty smakowe to morele , miód , brzoskwinie, ale z nutą orzechową, co jest typową cechą szlachetnego semillonu (por. Semillon australijski szlachetny (późny zbiór). Wykończenie wina Sauternes może rezonować na podniebieniu przez kilka minut.

Sauternes wino, to jedne z najdłużej żyjących win, z doskonałymi przykładami z wyjątkowych roczników, które mają potencjał, by dobrze się starzeć nawet ponad 100 lat. Sauternes wina zazwyczaj zaczyna się od złotego, żółtego koloru, który z wiekiem staje się coraz ciemniejszy. Niektórzy znawcy wina Sauternes, jak Ed McCarthy i Master of Wine Mary Ewing-Mulligan, wierzę, że dopiero gdy wino osiągnie kolor starej monety miedzianej, zaczyna się rozwijać i ujawnia bardziej złożone i dojrzałe smaki.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE