Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Skye Wyspa Szkockiej Whisky
    Skye Wyspa Szkockiej Whisky

Sklep Bachus - Skye Wyspa Szkockiej Whisky

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyspa Skye to region produkujący whisky Talisker na wyspach Inner Hebrides w zachodniej Szkocji. Skalisty, chropowaty krajobraz pinakli i wysokich klifów znajduje odzwierciedlenie w intensywnym profilu smakowym jednej whisky wyspy, Talisker. Podobny do Islay w pełnym ciele i torfowym profilu, Talisker ma delikatny pikanterię, której nie można znaleźć w słodzie z bardziej południowych wysp. Wyspa Skye o powierzchni 640 mil kwadratowych (1650 km kw.) Jest największą z wysp Wewnętrznego Hebrydu i jest oddalona od zachodniego wybrzeża Szkocji o zaledwie kilkaset metrów. Wspaniałe wzgórza Cuillin prowadzą  przez środek wyspy, a linia brzegowa charakteryzuje się rozrostem półwyspów i wlotów. Wyspa Skye ma delikatny klimat morski, moderowany przez strumień Zatoki Północnoatlantyckiej, który prowadzi ciepłe wody na zachodnim wybrzeżu Szkocji z bardziej południowych obszarów Oceanu Atlantyckiego. Dlatego też,  temperatury na wyspie Skay są cieplejsze niż te zwykle związane z północną szerokością geograficzną, a roczne opady są duże. Klimat na Wyspa Skye jest chłodny i wilgotny, pozwalając dojrzewającym whisky starzeć się powoli i równomiernie oraz przyjmować cechy charakterystyczne z oceanu. Taliskey jest jedyną destylarnią wyspy można którą można znaleźć na zachodnim wybrzeżu wyspy nad Loch Harport, gdzie woda ze źródeł w pobliskich wzgórzach jest obfita do destylacji. Wzgórza te, zbudowane z wulkanicznego bazaltu, dostarczają wysokiej jakości wody do produkcji whisky, a niektórzy miłośnicy sugerują nawet, że skała wulkaniczna ma tutaj wyraźny wpływ na smaki i aromaty w whisky. Dzięki niepowtarzalnym cechom wyspy Skay Talisker ma tak rozpoznawalny i niezwykły profil smaku (dymny, morski, torfowy słodycz), który jest naprawdę nieporównywalny z żadnym innym single malt. Wyizolowane i romantyczne położenie gorzelni na smaganym wiatrem wybrzeżu wyspy Skye również przyczynia się do jej kultowego statusu.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE