Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Soave
    Soave

Sklep Bachus - Soave

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W regionie Soave znajdują się zarówno strefa Denominazione di Origine Controllata (DOC), jak i Denominazione di Origine Controllata e Garantita (DOCG) o nazwie Soave Superiore, przy czym obie strefy są dalej dzielone na ogólne i klasyczne oznaczenie dla win produkowanych w serce regionu Soave wokół opadających winnic Werony. Strefa produkcji Soave znajduje się we wschodniej części wzgórz w prowincji Werona (na północ od autostrady Serenissima , między 18 a 25 kilometrem drogi Verona-Venezia). Strefa obejmuje część lub wszystkie tereny należące do gmin Soave , Monteforte d'Alpone , San Martino Buon Albergo , Lavagno , Mezzane , Caldiero , Colognola , Illasi , Cazzano , Roncà , Montecchia i San Giovanni Ilarione. Klimat regionu Soave jest pod wpływem mgieł, które jesienią wypływają z doliny Padu i mogą wywoływać szkliwo związane z uprawami pleśni i innych chorób winogron . Winogron Garganega, który jest podstawowym składnikiem Soave, to późno dojrzewająca odmiana o grubej skórze, która może wytrzymać mgłę lepiej niż niektóre cieńsze odmiany skóry, takie jak Trebbiano Toscano. W całej strefie produkcji Soave Garganega jest podstawową odmianą winogron, chociaż Trebbiano di Soave i Chardonnay są dozwolone w różnych procentach. Podczas gdy większość Soave jest suchym, wciąż winem w strefie DOC, dozwolony jest musujący styl spumante , podobnie jak styl passito Recioto , który w 1998 roku otrzymał własną nazwę Recocio di Soave DOCG dla winogron uprawianych w pagórkowatym regionie.

Soave to najbardziej eksportowane włoskie białe wino. Jest produkowany wokół historycznych wiosek Soave (od którego pochodzi nazwa tego wina) i Monteforte d'Alpone we wschodniej części terytorium Werony. Szczególnie wieś Soave, od czasów rzymskich, była ważnym punktem strategicznym wzdłuż Via Postumia, głównej drogi łączącej północ-wschód (Aquileia) z północnym zachodem (Mediolan-Genua) Włoch. W średniowieczu imponujący zamek został zbudowany na szczycie wzgórza Saove przez rodzinę Scala, rodzinę, która rządziła terytorium Werony od końca XIII wieku do końca XIV wieku. Zamek z jego twierdzą i murami obejmującymi całą wioskę jest nadal pięknie zachowany i można go włączyć do planu zwiedzania winnic we wschodniej części Werony. Oliwa z oliwek jest również głównym produktem tego obszaru, a wiele olejarni (frantoio) w tym regionie można zwiedzać i oferuje degustacje z przewodnikiem najbardziej reprezentatywnych produktów.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE