Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
wino

Sklep Bachus - Sushi i Wino

Wina z Sushi

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów łączenia Wina z Sushi i innych form surowej ryby jest to, że nie ma żadnych zasad. Większość klasycznych win i potraw rozwijała się z biegiem czasu w Europie, ponieważ lokalne wina zostały ukształtowane w celu uzupełnienia lokalnych składników. Z tego samego powodu, można by oczekiwać, że sake będzie naturalnym akompaniamentem do sushi, ale istnieje pewne kontrowersje w tej kwestii.

Bazując na opiniach i recenzjach najlepszych restauratorów i krytyków kulinarnych Sushi dowiadujemy się że niektóre wina faktycznie wnoszą większą głębię smaku. Wspaniały pomysł połączenia sushi i wina jest dla nas nową przygodą kulinarną powinniśmy na początek dobierać znane nam wina i testować.

Powszechnie przyjmuje się na przykład, że niektóre wina czerwone (szczególnie Pinot Noir) są rzeczywiście odpowiednie dla ryb. W przypadku surowych ryb pole jest szeroko otwarte, a różne organy często udzielają sprzecznych porad. Większość poleca trzymanie się z daleka od ciężkich, dębowych kalifornijskich Chardonnay i dużych, taninowych czerwieni, ale restauracje Nobu łączą Sushi i Wino z Chardonnay i Cabernet . Niektórzy restauratorzy lubią odważne, pikantne Gewürztraminer i Viognier, podczas gdy inni przywiązują się do kruchych, oczyszczających podniebienie Pinot Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling i win musujących. Co ciekawe, Pinot Noir ma szerokie poparcie.

 

Polecając Wina do Sushi na pierwszym miejscu polecamy, Champagne, następnie Prosecco, Cava, Sauvignon Blanc, Sancerre, Risling.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE