Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFJameson WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Terret Gris Terret Blanc

Terret gris jest biała odmiana winorośli. Szcze obsadzony głównie w Langwedocji wina regionu. Jest to mutacja starożytnego Vitis vinifera winorośli Terret . Appellation d'origine contrôlée (AOC) przepisy pozwalają używane w winogron białych win z Corbières , Coteaux du Languedoc i AOC Minervois , jak również niektóre vin de pays . Winorośl ma bardzo długą historię w regionie i jest w stanie wyprodukować pełnej strukturze wina ze świeżą kwasowością.

Terret blanc jest biała mutacja winogron. Z oficjalnych statystyk, nasadzenia dwóch "light-berried" winogron Terret (w odróżnieniu od Terret noir , jednej z dozwolonych winogron mieszania do Châteauneuf-du-Pape AOC ) są często liczone razem. Odmiany osiągnęły swój szczyt w produkcji wina we Francji pod koniec 1980 roku, kiedy razem odmiany Terret był dziewiątym najczęściej sadzone biała odmiana winorośli. W Langwedocji, nasadzenia z Terret była równa Chardonnay.

Terret gris jest powszechnie sadzone w Langwedocji. Pod koniec lat 1980, kiedy wiele było na jej szczyt użytkowania, było ponad 12.300 akrów (5000 ha), posadzonych w regionie (niektóre nasadzenia były prawdopodobnie Terret blanc który często liczone razem w oficjalnych statystykach). Moszcz jest dozwolone odmiany w białych win AOC Corbières, Coteaux du Languedoc i Minervois, choć jego stosowanie w Coteaux du Languedoc gwałtownie spada pod koniec 20 wieku. W 2000, Institut national de l'origine et de la qualité (INAO) poinformował, że nie było 3000 hektarów lekkich Terrets karnacji, z czego około 2600 ha (6400 ha) były uznawane są Terret odmiana blanc w szczególności.

Terret gris daje pełnej strukturze wina z zauważalnie kwasowości. W sprzyjających roczników, że zapachy mogą mieć charakterystyczny mineralną uwagę.

 

Synonimy z biegiem lat, Terret gris i jego wina były znane pod różnymi synonimami tym Bourret, Tarret, teren, Terret Bourret i Terret róży.

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.