Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Touriga Naciona
    Touriga Naciona

Sklep Bachus - Touriga Naciona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Touriga Naciona - winorośl czerwonych winogrono, uważana przez wielu za najlepszy w Portugalii i Izraelu. Pomimo niskich plonów ze swoich małych winogron, odgrywa dużą rolę w mieszankach używanych w portach i coraz częściej jest używany do produkcji wina wysokiej klasy w celu nadania długowieczności wina. Touriga Nacional zapewnia strukturę i ciało winu, z wysokimi taninami i skoncentrowanymi smakami czarnych owoców. Jancis Robinson porównał swoje relacje z Touriga Francesa do partnerstwa między Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc , jeden dostarcza struktury, drugi wypełniająca bukiet. Winorośl jest bardzo żywa, a dobre wyniki zależą od jej utrzymania. Uprawiana jest w piekącym upale w stromych, schistych winnicach, które są bardziej skałą niż glebą. Alternatywna nazwa Mortágua składa hołd tym trudnym warunkom. Zazwyczaj trenuje się go pod jednym z systemów Guyota i wymaga surowego przycinania, aby utrzymać go pod kontrolą. W przeciwieństwie do tego, winorośl produkuje tylko kilka pęczków niebiesko-czarnych winogron, które różnią się wielkością od "małego" do "małego". Zatem plony należą do najniższych spośród dowolnej komercyjnej odmiany winorośli. W zamian za trud nad hodowlą Touriga Nacional winogrona pozwalają tworzyć finezyjne wina.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE