Giramonte Frescobaldi Wina Grand Durhene ChampagneWina ChardonnayWina z Nowej ZelandiiWino WinaBachus Wina o WinieMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFJameson WhiskyAberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWino na lato

Sklep Bachus - Umbria centrum Włoch

Umbria to region położony w samym sercu Włoch. Na wschodzie graniczy z Marchią, na zachodzie z Toskanią, a na południu z Lacjum. Najważniejszy region winiarski Umbrii znajduje się w jej centrum i nosi nazwę Perrugia.

Podstawowym szczepem wykorzystywanym na terenie Umbrii jest Sagrantino , Sangiovese, Trebbiano, Verdello, Grachetto Canailo Blanco Obecnie coraz większe znaczenie zyskuje ciemna odmiana Sagrantino di Montefalco, z którego, zgodnie z przepisami apelacyjnymi, powstają wina ciemne, mocne i garbnikowe. Orvieto to centrum umbryjskiego winiarstwa, z winnicami położonymi na wzgórzach obu brzegów rzeki Paglia.

 

Umbria, faktycznie południowo-wschodnia część Toskanii, jest potencjalnie najciekawszym regionem w środkowych Włoszech i zmieniła się najbardziej w ostatnich latach.

 

Lungarotti przez długi czas był dominującym producentem, z wiarygodnym dorobkiem długotrwałych win Torgiano (obecnie DOCG), które owocowały do ​​końca. Antinori posiada także kilka bardzo udanych winnic w Umbrii, szczególnie w Castello della Sala, gdzie powstaje drobno dębowa, biała Cervara, coraz bardziej demonstrująca, jak dobre może być gronko miejscowego Grechetto. Wydaje się, że produkuje się interesujące Pinot Noir, a także beczkowe pełnotłuste, wytrawne białe (i szlachetnie zgniłe słodkie słodkie wino) z lokalnych odmian winorośli, takich jak Grechetto, czasem zmieszane z Chardonnay i / lub Sauvignon Blanc. Przez długi czas najbardziej znanym winem regionu było Orvieto , w pełni oparte białe wino Trebbiano, które zwykle jest suche, ale może być lekko słodkie lub amabile. Bigi jest lepszy niż większość.

 

Ale producent, który umieścił najlepsze wina z Umbrii na mapie w ciągu ostatniej dekady, to Arnaldo Caprai (prowadzony przez syna Marco), którego łagodna praca nad wewnętrznie trudną lokalną odmianą winorośli Sagrantino sprawiła, że ​​włoscy koneserzy wina udają się na swoje mapy. zlokalizuj małe miasteczko Montefalco na wzgórzach na północ od Spoleto w południowych Apeninach. Ta ciężko pracująca rodzina włókiennicza została od tego czasu nagrodzona komplementem najszczerszej formy pochlebstwa i przyznaniem statusu DOCG Sagrantino di Montefalco na początku lat 90. Te wina pozytywnie trzeszczą życiem i mogą trwać wiele lat w butelce, jednak wiele z nich prezentuje nowoczesne techniki winiarskie. Sagrantino często miesza się z Sangiovese, najpospolitszym czerwonym winem Umbrii i szczególnie popularnym w Colli del Trasimeno, wokół klasycznie znanego jeziora Trasimeno.

 

Innym producentem, który sprawił, że świat wina zauważył Umbrii, jest Riccardo Cotarella, który wraz z bratem Renzo, wieloletnim dyrektorem technicznym, a następnie dyrektorem generalnym florenckiego domu kupieckiego Antinori, prowadzi jedną z najbardziej dynamicznych włoskich firm konsultingowych granica Umbrii i Lacjum. Stosując nowoczesne techniki winiarskie, dzięki którym owoce muszą być super dojrzałe, a beczkowate zabiegi ultralekkie, okazał się stabilnym winem, które można skrytykować za to, że są bardziej międzynarodowe niż włoskie, ale nie można ich zarzucić jakością lub wartością. Konsultuje się z listą producentów wina, która rozciąga się z dalekiej północy Włoch na Sycylię, ale jego osiągnięcia są szczególnie widoczne na jego terenie.

 

Apelacje regionalne:

DOCG - Montefalco Sagrantino, Torgiano Riserva

DOC- Assisi, Colli Altotiberini, Colli Amerini, Colli del Trasimeno, Colli Martani, Colli Perugini, Lago di Corbara, Montefalco, Orvieto, Rosso Orvietano or Orvietano Rosso, Torgiano

 

IGT - Allerona, Bettona, Cannara, Narni, Spello, Umbria

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE

Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.